Виступ Ненсі Пелосі транслювався на американському телебаченні, зокрема на телеканалі ABC News.

До слова: Трамп доручив оприлюднити стенограму скандальної розмови з Зеленським

Сьогодні я оголошую, що палата представників починає офіційне розслідування питання про імпічмент. Я даю вказівку шести комітетам приступити до проведення власних розслідувань,
– сказала Пелосі у телезверненні.

Вона наголосила, що президент повинен відповідати за свої дії й зауважила, що ніхто не може бути вище закону.

Пелосі та верховні демократи раніше приватно обговорювали створення спеціального комітету для проведення можливого імпічменту Дональда Трампа.

Більшість серед демократів, яка виступає за проведення спеціального розслідування щодо імпічменту Трампа, з'явилася протягом останніх двох діб. Тепер таких 150 з 235.

Сам Трамп вже назвав це "полюванням на відьом".

Настільки важливий день в Організації Об'єднаних Націй, стільки роботи та стільки успіху, і демократи навмисне мали зруйнувати та зневажити його новим терміновим сміттям. Це полювання на відьом погане для нашої країни!
– написав Трамп.

Після цього у серії твітів він звинуватив керівництво Демократичної партії в тому, що вони навіть не бачили тексту його розмови із Зеленським.

Раніше американський лідер заявляв, що такий крок демократів, які утримують більшість в палаті представників, не загрожує йому, а лише допоможе в 2020 році домогтися переобрання на другий термін.

До слова, в американській історії було три спроби імпічменту – президентами, проти яких велися розслідування були Ендрю Джонсон, Річард Ніксон і Білл Клінтон. Джонсон і Клінтон були виправдані Сенатом, Ніксон добровільно пішов у відставку до початку слухань.

Що відомо про скандальну розмову Трампа і Зеленського?У Вашингтоні вибухнув гучний скандал через донос американського розвідника, що стосувався розмови президента Дональда Трампа та іноземного лідера про Україну. Найімовірніше, йдеться про розмову Трампа з Зеленським.

Американські ЗМІ писали, що Трамп намагається змусити Зеленського втрутитися у президентські вибори в США, що заплановані на 2020 рік. Йдеться про відкриття справи щодо сина головного конкурента Трампа на пост президента США від Демократичної партії Джо Байдена та його ролі в українській газовій компанії.

Згодом Байден висловив вимогу, аби чинний американський лідер оприлюднив розшифровку розмови з Зеленським. За його словами, Трамп "використовує вплив і ресурси США для тиску на суверенну державу – партнера, яка досі зазнає прямого нападу з боку Росії, змушуючи Україну порушувати верховенство права і сподіваючись отримати з цього політичну вигоду".