"Південний потік" є найбільш загрозливим проектом "Газпрому" для української ГТС у порівнянні, скажемо, з "Північним потоком". Оскільки проектна потужність "Південного потоку" становить 63 мільярди кубічних метрів, і це саме той обсяг який заберуть в Української ГТС", - вважає експерт з енергетики Валентин Землянський.

Більше того, підтримуючи проект "Південний потік", Євросоюз суперечить своєму ж енергетичному законодавству, твердить експерт. Зокрема, нормам Третього енергопакету, який забороняє одній компанії і продавати газ, і транспортувати його. А саме так станеться з Росією у разі реалізації "Південного потоку". Водночас Київ зобов’язався виконувати ці вимоги.

"Україна отримує жорсткі вимоги від ЄС щодо імплементації енергетичної хартії чи положень ІІ та ІІІ енергопакетів, причому нам постійно обіцяють надати інвестиції в модернізацію ГТС, проте вже 2 роки, в березні буде, як тільки точаться розмови, а жодного долара чи євро Україна так і не отримала на ці роботи", - каже експерт з енергетики Валентин Землянський.

Нагадаємо, раніше Європейський союз скептично ставився до реалізації "Південного потоку". Він має пройти по дну Чорного моря і далі через Балкани транспортувати газ до Італії та Австрії. Тим часом європейські компанії підписують угоди з "Газпромом" щодо реалізації проекту, а 23 листопада у Сербії було введено в експлуатацію перше газосховище цього проекту.