Тому зараз КНР буде робити все, щоб росіяни не програли. Таку думку 24 Каналу озвучив полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор, військовий експерт Роман Світан.

Читайте також Китай підтримує мирну конференцію щодо України, але за участю Росії, – Сі Цзіньпін

"Китай безпосередньо бере участь у війні Росії проти України, допомагає Росії. КНР буде не вигідно, якщо Кремль програє війну, аж до розвалу Росії. Для Пекіна є своя проблема. Бо всі прекрасно знають, що за Росією стоїть Китай. Програш Росії – це програш Китаю. Тому китайці зараз будуть робити все можливе, щоб у Росії не було цього програшу", – сказав він.

Велика небезпека

Роман Світан зазначив, що Росія хоче заморозити бойові дії при тій ситуації на фронті, яка склалась зараз. Це дуже небезпечно для України, тому що будь-яке замороження дасть можливість країні-агресорці з допомогою Китаю чи інших союзників відновити свої сили та завдати потужного удару.

Ми цього вже не витримаємо. Це велика небезпека для нас. Варто не підігравати, здійснювати бойові дії та не дати можливості росіянам накопичити засоби для виконання подальших атак. А Китай буде діяти згідно з тією позицією, яка буде складатись на лінії бойового зіткнення,
– пояснив військовий експерт.

Україні потрібно показувати жорсткість щодо нашої позиції та доводити союзникам безпосередню участь Китаю у війні проти нас. Днями канцлер Німеччини Олаф Шольц приїхав до КНР з візитом та зустрівся з китайським лідером Сі Цзіньпіном. Можливо, він літав до Китаю, щоб показати позицію Європи або здобути китайську прихильність за допомогою деяких економічних переваг.

"Але не більше. Це рух в нікуди. Європа не зовсім розуміє участі Китаю. КНР же не воює напряму з Україною. Китай воює з європейською цивілізацією. У нього стоїть завдання захопити її. Російсько-українська війна – це один з механізмів. Глобально Європа поки не бачить небезпеки Китаю. Коли побачить – буде пізно", – додав полковник запасу ЗСУ.

Зустріч Шольца та Сі: головне

  • 14 квітня канцлер Німеччини Олаф Шольц прибув до Китаю. Видання Reuters написало, що політик хоче усунути розбіжності з КНР щодо певних питань. Зокрема, щодо торгівлі між Китаєм та Росією.
  • На зустрічі з Шольцом президент Китаю Сі Цзіньпін підтримав ідею проведення міжнародної мирної конференції по Україні, але за участі Росії. У Китаї продовжують називати війну Росії проти України "українською кризою".
  • Сі Цзіньпінь виклав "чотири принципи" врегулювання конфлікту в Україні. У Китаї їх назвали "чотирма принципами для запобігання виходу кризи в Україні з-під контролю та відновлення миру". Лідер Китаю вважає, що країни повинні зосередитися на "підтриманні миру та стабільності", а також утримуватися від пошуку досягнення корисливих цілей. Крім цього, вони мають "охолодити ситуацію і не підливати олії у вогонь".