Лідер Китаю Сі Цзіньпін під час зустрічі із канцлером Німеччини Олафом Шольцом заявив, що Китай підтримує проведення мирної конференції по Україні, але за участі Росії. У Китаї продовжують називати війну Росії проти України "українською кризою".

Дивіться також Не лише для розмови про Україну: навіщо Шольц поїхав до Китаю

Потрібно працювати разом

У Китаї зазначили, що і Німеччина, і КНР виступають проти використання ядерної зброї чи нападів на мирні ядерні об’єкти, а також наполягають на розв'язанні питань міжнародної продовольчої безпеки й дотриманні міжнародного гуманітарного права.

У ньому зазначається, що Сі Цзіньпін наголосив на необхідності для всіх сторін працювати разом, щоб досягти відновлення миру.

Китай не є стороною чи учасником "української кризи", але він по-своєму просуває мирні переговори. Китай заохочує та підтримує всі зусилля, які сприяють мирному вирішенню "кризи",
– сказав він.

Він також зазначив, що Китай підтримує скликання міжнародної мирної конференції, визнаної Україною і Росією та з рівноправною участю всіх сторін і справедливе обговорення усіх варіантів миру.

"Принципи" врегулювання від Сі Цзіньпіна

  • Про те, як закінчити війну в Україні говорять світові лідери, а це питання вже неодноразово обговорювалось. Зокрема, лідер Китаю також сформував певні "принципи" врегулювання ситуації.
  • Голова КНР Сі Цзіньпінь під час зустрічі з канцлером Німеччини Олафом Шольцом у Пекіні виклав "чотири принципи" врегулювання конфлікту в Україні. У Китаї їх назвали "чотирма принципами для запобігання виходу кризи в Україні з-під контролю та відновлення миру".
  • На зустрічі з Шольцом лідер Китаю підкреслив, що "промислові та виробничі ланцюжки Китаю та Німеччини глибоко пов'язані один з одним". Він відзначив, що взаємовигідна співпраця між Китаєм та Німеччиною – це не "ризик", а гарантія стабільності двосторонніх відносин і можливість створити майбутнє.