Попри те, що війна все оголила, міжнародна політика залишається складною та багаторівневою справою. Таку думку 24 Каналу висловив дипломат, радник директора Національного інституту стратегічних досліджень Андрій Веселовський.

Читайте також Позиція досить цинічна: Угорщину та Росію поєднує далеко не дружба

"Дивлячись вперед, не сьогоднішнім днем дихаючи, ми повинні розуміти, що в кожної з цих країн свій ступінь власних інтересів", – зазначив дипломат.

Яка мета співпраці Угорщини та Китаю з Росією

Під владою Кремля немає ні меж, ні принципів, ні честі, ні питання життя і смерті. Путінська Росія – це фашистська диктатура й після вбивства Олексія Навального всі вкотре у цьому переконалися.

Китай є більш зваженою та розумною автократією. У КНР є баланс інтересів, усвідомлення себе як частини світу, тому Пекін обирає складний, але продуманий шлях. Водночас Угорщина – це паршивий хвостик.

Будапешт – це гієна, яка десь бігає, щось доїдає, але при нагоді обов'язково нападе на лева. Ми говоримо не про населення, а про режим,
– мовив Веселовський.

Угорці – сміливі, волелюбні та демократичні люди, у яких є розуміння того, що відбувається з Україною і співчуття, але режим, контроль над засобами масової інформації, "слухняні" депутати, партія "Фідес" створюють таку Угорщину.

Це різні категорії. Добре, якщо ми це розрізняємо й в наших контактах з ним ми чітко визначаємо хто є хто й, звичайно, добре, якщо ми допомагаємо це розуміти тим, хто має якісь ілюзії,
– додав дипломат.

На його думку, Китай за усіх його двозначностей залишиться збалансованою державою, пройде час й Угорщина повернеться до нормального стану.

Позиція Угорщини щодо України

  • Угорський прем'єр-міністр Віктор Орбан зробив чергову цинічну заяву. Він закликав перетворити Україну на "буферну зону". Мовляв, українська держава може зберегтися, лише якщо стане буферною зоною між Росією та Заходом та відмовиться від інтеграції до ЄС та НАТО.
  • Євросоюз готує новий 13-й пакет санкцій проти Росії. Його планують схвалити до других роковин повномасштабного вторгнення в Україну. Однак, за словами високопоставленого дипломата ЄС, Угорщина блокує новий санкційний пакет проти Росії.
  • Крім цього, Орбан виступив за повне закриття європейського ринку для української агропродукції.