Джерело: Юлія Лапутіна

За її словами, Мінветеранів вважає, що ті, хто боронив і боронить Україну, потребують захисту, ефективної правової підтримки та допомоги. Про це Лапутіна написала у фейсбуці.

До теми Шокуюче затримання Фортуни: що потрібно знати про скандальну підозру ветеранці

Я – готова особисто взяти на поруки Вікторію Котеленець,
– заявила вона.

На чому ще акцентувала Лапутіна

Міністерка наголосила: з початком російської збройної агресії кількість випадків, коли захисники потрапляють у гострі ситуації та потребують юридичного захисту, весь час зростає. Але у державі не вистачає системних правових механізмів щодо людей, які захистили Україну та мають у серці підвищене почуття справедливості й гідності.

Наразі, окрім суспільного тиску та застосування такого гуманного запобіжного заходу як поручительство у суді, інші дієві механізми у державі до цього часу, на жаль, не запроваджено. Фактично, суспільний механізм є, а правового немає. І це створює велику прогалину у можливості ухвалення гідного рішення,
– підкреслила Лапутіна.

З огляду на вищевикладене вона акцентує на надзвичайній актуальності щодо створення інституту Ветеранського Омбудсмена.

"Захист захисників і захисниць України – це беззаперечний, базовий принцип європейської держави", – констатувала очільниця Мінветеранів.

Зверніть увагу Чи ветеранка АТО Котеленець – конвоїрка з "параду" в Донецьку: висновки розпізнавання облич

Хто така Вікторія Котеленець і головне про її затримання

  • Вона – військовослужбовиця, ветеранка Антитерористичної операції з позивним "Фортуна".
  • Її мати – волонтерка. А чоловік – лейтенант українських Збройних сил.
  • 19 січня Вікторія приїхала до Києва отримати посвідчення учасника бойових дій. Такий статус їй надали ще 3 грудня.
  • Натомість жінку затримали поліцейські за підозрою в конвоюванні українських полонених у 2014 році на "параді" в Донецьку.
  • Підставою стали "фотографії, які це доводять".
  • За словами військовослужбовиці Олени Білозерської, Котеленець улітку 2014 року мала темну коротку зачіску, яка за місяць не могла відрости у довге біле волосся.
  • Цікаво, що звинувачення у бік Вікторії Котеленець вперше з'явилися у 2015 – через фото, на якому схожа за рисами обличчя жінка конвоює українських полонених у "ДНР" у 2014 році. Після цього жінку неодноразово допитували в СБУ.
  • Наразі Котеленець перебуває під вартою. 3 лютого Київський апеляційний суд продовжить розгляд скарги на запобіжний захід.