Як зазначили представники прокуратури Нідерландів, таку інформацію їм надав свідок трагедії. Стверджується, що це колишній бойовик "ДНР", пише "Радио Свобода".
Важливо Докази проти обвинувачених стовідсоткові, – посол України в Нідерландах про суд у справі MH17
За словами свідка, екіпаж "Бука" говорив "з російським акцентом", а присутні на місці запуску ракети "були задоволені, коли їм сказали, що збито військовий транспортний літак. Однак коли перші люди повернулися з місця аварії, виявилося, що це цивільний борт".
Окрім того, нідерландські прокурори повідомили, що у них є інші свідки, які бачили момент запуску ракети "Бук".
Що відомо про збиття МН17?17 липня 2014 року у небі над Донбасом з ракети "Бук" збили пасажирський літак Boeing 777. Він належав авіакомпанії Malaysia Airlines та здійснював рейс Амстердам – Куала-Лумпур. На борту перебували 298 пасажирів та членів екіпажу, усі вони загинули.
Офіційне слідство підтвердило, що ракету "Бук", яка влучила в літак, привезли на окупований Донбас. Належала вона 53-й зенітно-ракетній бригаді Збройних сил Росії, яка розташована у Курській області. Російська влада заперечує причетність своїх структур до трагедії.
Як просувається розгляд справи: головне
9 березня розпочався судовий процес у Гаазі. Справа наразі складається з 30 тисяч сторінок. Планується, що повний і всебічний розгляд триватиме протягом року.
Наразі у збитті Boeing підозрюють чотирьох осіб – трьох росіян і одного громадянина України. Прокуратура Нідерландів висунула обвинувачення:
- колишньому "міністру оборони" так званої "ДНР" Ігореві Гіркіну (Стрєлкову);
- генерал-майору Сергієві Дубінському (Хмурому). Він командир розвідки "ДНР", офіцер ГРУ РФ. Йому можуть інкримінувати організацію атаки на літак;
- полковнику Олегові Пулатову (Гюрзі). Він ветеран російських ВДВ, його згадано у зв'язку з перевезенням "Бука" та організацією охорони району падіння уламків збитого літака. Міг бути біля установки в момент запуску;
- громадянину України Леонідові Харченку (Кроту), бойовику "ДНР".
Жоден з них не прийшов на розгляд справи 9 березня. Водночас українська сторона припускає, що у справі з'являться нові підозрювані.