Радіна – голова комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики – опублікувала каталоги цін на продукти за договорами Міноборони із постачальниками за 2022 рік.

Зверніть увагу Усі ротації в Міноборони свідчать, що Резніков чітко розуміє свою відповідальність, – Подоляк

Вона зауважила, що проблеми – наявні. Ціни "стрибнули" ще восени 2022 року. Зокрема, Радіна порівняла ціни на картоплю та капусту. У каталогах Міноборони ціни суттєво відрізняються від середніх споживчих цін, які подає Держстат.

Ціни у каталогах Міноборони значно, подекуди удвічі, відрізняються від середніх споживчих цін на ці ж овочі за даними Держстату. У перші місяці повномасштабного вторгнення ціни на картоплю і капусту з каталогів Міноборони подекуди були в кілька разів нижчими, аніж ціни на ці ж овочі у каталогах, датованих осінню — після збору врожаю,
– заявила Радіна.

Голова комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики додала, що не ставить запитання щодо цін у перший місяць повномасштабної війни. У той час пріоритетом було зберегти постачання за всяку ціну.

Порівняння цін / графік Анастасії Радіної

Радіна додала, що триває робота над законопроєктом №8381. Його вже ухвалили у першому читанні. Нардепка зауважила, що переконуватиме колег підтримати запровадження так званої "стелі" для закупівельних цін на продукти на рівні споживчих цін за замірами Держстату.

Резніков залишиться міністром оборони

  • На тлі скандалу у міноборони упродовж декількох тижнів обговорювали можливу відставку Олексія Резнікова. Мовилося, що очолити відомство може Кирило Буданов.
  • Водночас 15 лютого Резніков заявив, що у найближчі місяці залишатиметься міністром. Він додав, що таким було рішення президента Володимира Зеленського.