Постанова суду від 20 липня 2020 року опублікована в Єдиному реєстрі судових рішень.

До теми Зеленський порушив закон і заявив на себе у НАЗК: у відомстві вже відреагували

У суді нагадали, що за статею 105 Конституції президент користується правом недоторканності на час виконання повноважень. Проти нього не може бути порушено кримінальну справу.

Що відомо про порушення Зеленським закону

  • У 2019 році родина Зеленського отримала гроші в рахунок погашення вартості облігацій внутрішньої державної позики на 5,1 мільйона гривень та придбала ОВДП на 5,2 мільйона гривень.
  • Вартість облігацій перевищувала 50 прожиткових мінімумів. У цьому випадку потрібно було повідомити про зміни в майновому стані впродовж 10 днів з часу купівлі та продажу ОВДП.
  • Однак інформація до реєстру від Зеленського не надійшла. В Офісі Президента не пояснили, чому він не задекларував зміни.

7 липня сам Володимир Зеленський заявив, що порушив закон, не задекларувавши зміни у майновому стані. Про це він поінформував НАЗК, заявивши про готовність понести покарання. Він ще наголосив, що "всі українці – рівні перед законом".

Як відреагували в НАЗК

Національне агентство з питань запобігання корупції виписало президенту два адміністративних протоколи за несвоєчасну подачу повідомлення про суттєві зміни в майновому стані.

Документи згодом вручили Зеленському. Зробив це особисто глава НАЗК.

Що таке облігації внутрішньої державної позики України (ОВДП)?

Державні цінні папери, що розміщуються лише на внутрішньому ринку. ОВДП підтверджують зобов'язання України щодо відшкодування пред'явникам цих облігацій їхньої номінальної вартості з виплатою доходу відповідно до умов розміщення облігацій.