Під приціл Штатів потрапили підтримувані Іраном ополченці. Вони раніше неодноразово з безпілотників вели вогонь по персоналу й об'єктах США й Іраку.

Цікаво Повалення монархії в Ірані: як Близький Схід перетворився на зону нестабільності

Деталі обстрілу США

Сполучені Штати з повітря атакували два оперативні об'єкти й сховища зброї у двох місцях у Сирії й одному в Іраку. Усі вони розташовані поблизу кордону двох держав.

Атаковані об'єкти використовує підтримуване Іраном угруповання "Хезболла".

Сигнал Байдена Ірану

Американське Міноборони зазначає, що цим авіаударом Джо Байден мав намір продемонструвати, що діятиме для захисту персоналу США.

Пентагон наголосив, що американські війська перебувають в Іраку на запрошення місцевого уряду й з єдиною метою – допомогти Іраку в боротьбі з "ІДІЛ".

Військові США в Іраку: коротко

  • Сполучені Штати ввели свій військовий контингент в Ірак у 2003 році. Метою операції було повалення режиму Саддама Хусейна.
  • Війна тривала до 2011 року й закінчилася перемогою Сполучених Штатів, які досягли своєї політичної мети. Війська США перебувають у державі й донині.
  • До слова, у період з 2003 по 2008 роки в Іраку перебували й українські військові. Вони були в складі міжнародної коаліції на чолі з США й Великою Британією.