Кремль сам зіграв з собою злий жарт

Декілька тижнів тому три керівники комітетів Конгресу США (всі республіканці, адже вони мають зараз більшість у Конгресі) направили американській адміністрації лист з проханням висловити думку, чи порушує Росія Договір про контроль над стратегічними озброєннями.

Цікаво Далі – вступ у НАТО: до чого призведуть постачання західної зброї Україні

Через небажання допускати інспекції на свої ядерні об'єкти й навіть відмову проводити консультації, як передбачено Договором. Відповідь очевидна – порушує. Саме так відповів Держдепартамент США.

Причина російської поведінки теж очевидна – залякати Захід неконтрольованим зростанням ядерної загрози. У Москві добре розуміють, що вони можуть використати поновлення співпраці за Договором як розмінну монету.

Однак лист конгресменів найкращий доказ тому, що Кремль сам із собою зіграв злий жарт. Ба більше, це йому буде дуже багато коштувати. Адже, якщо Росія порушує Договір, то США і союзники мають реагувати. Відсутність реакції буде виявом слабкості й навіть безвідповідальності. Один з видів реакції – це додатковий тиск на Росію, тобто спеціальні санкції.

Для Росії залишилося лише 2 варіанти

Інший – інвестувати в нові технології ядерного стримування. Нова хвиля переозброєння остаточно доб'є російську економіку під санкціями. Тоді в Росії лише два основні варіанти: колапс або велика Північна Корея. Зрештою, СРСР розвалився за схожим сценарієм.

Читайте також Про подвійні стандарти для міжнародних організацій

Звичайно, Договір укладений між США та Росією і рішення щодо подальших дій прийматиметься у Вашингтоні. Однак без консультацій із союзниками не обійтися. Ми теж маємо моральне право на те, щоб наша думка була почута. Не тільки через війну, а й хоча б тому, що ми від ядерної зброї відмовилися й отримали непрацюючий Будапештський меморандум.

Дії США щодо Договору впливатимуть на стратегію і тактику нашої війни. Результатом має стати наша серйозна дискусія із США, яка виглядатиме як нова спільна стратегія стримування Росії. Зокрема ядерного, адже в Росії потрібно забрати останній важіль.