Україні зараз потрібні найкращі фахівці з міжнародного права та юристи, які працювали із Міжнародним кримінальним судом в Гаазі. Про це повідомила очільниця Офісу генпрокурора Ірина Венедіктова.

Важливо Відключення від Swift та вплив на Центральний банк, – Білий дім про санкції проти Росії

"Злочини агресора мають бути неодмінно покарані і світові знання та досвід для цього завдання дуже важливі", – написала посадовиця. Штати готові підтримати нас практично.

США відправлять для допомоги нашим прокурорам команду експертів з розслідування воєнних злочинів та військових аналітиків. З ними ми зможемо зробити більше для притягнення до відповідальності воєнних злочинців загарбника,
– наголосила Венедіктова.

Про це вона повідомила після того, як провела онлайн-зустріч із представниками Управління глобального кримінального правосуддя Державного департаменту США й говорила з:

  • послом із спецзавдань Майклом Козаком;
  • 3-м послом США особливих повноважень з питань воєнних злочинів Джоном Клінтом Вільямсоном;
  • старшим радником з питань політики Давідом Менделом-Ентоні;
  • Еммою Гіліган – керівницею напряму щодо України.

Ірина Венедіктова також подякувала американським партнерам за кожне слово щирої підтримки і реальні кроки назустріч. "Світ об'єднується навколо України: заради миру, порядку і справедливого правосуддя", – наголосила вона.

Нагадаємо, що прокурор Міжнародного кримінального суду Гааги, Карім Хан висловив занепокоєність російським вторгненням в Україну. Він заявив, що установа може взятися за цю справу.

Підписуйтесь на телеграм 24 каналу, щоб оперативно дiзнаватися важливi новини.