Перехоплювачі Hawk є модернізацією ракетних систем Stinger – менших за розміром і радіусом дії, які США вже відправляли ЗСУ.

Читайте також Це швидко закінчить війну: що Литва пропонує надати України для перемоги над Росією

США розглядають відправку Україні системи ППО Hawk: головне

За інформацією Reuters, адміністрація Байдена скористається програмою президентського списання – PDA (Presidential Drawdown Authority). Повноваження щодо вилучення зброї дозволяє Вашингтону швидко передавати оборонні товари та послуги з запасів без схвалення Конгресу у відповідь на надзвичайну ситуацію.

Журналісти не змогли дізнатися, скільки систем і ракет Hawk Сполучені Штати можуть передати Україні. Зазначають, що білий дім відмовився від коментарів.

Система Hawk є попередником системи протиракетної оборони Patriot виробництва Raytheon Technologies, можливість передачі якої Україні та надалі не розглядають, повідомили американські чиновники.

Україна отримає 4 системи Hawk від Іспанії

  • Генсек НАТО Єнс Столтенберг 13 жовтня анонсував, що Іспанія передасть Україні 4 системи Hawk.
  • Іспанські комплекси, за часом встановлення на озброєння, можна назвати однокласником наших комплексів "Стріла-10" – це системи малої дальності, які стоять на озброєнні у Повітряних Силах ЗСУ.
  • Зазначають, що ці комплекси зразка 60-х років, але якщо говорити конкретно про Іспанію – їх комплекси пройшли модернізацію за стандартами НАТО.
  • Ймовірно, що США спочатку відправлять ракети-перехоплювачі для системи Hawk в Україну, оскільки незрозуміло, чи достатньо американських пускових установок знаходяться в хорошому стані, повідомив американський чиновник. Американські системи знаходяться на зберіганні протягом десятиліть.

Варте уваги – Як працює система протиповітряної оборони: відео