До того ж держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що Білий Дім буде розмовляти з Кремлем з позиції сили. Про це в ефірі програми "Між іншим" на 24 каналі розповів російський публіцист Андрій Піонтковський.

Читайте також У США заявили, що російські війська біля кордону України – загроза всій Європі

"Сполучені Штати не будуть домовлятись за спиною України з Кремлем. Це означало б масштабні геополітичні, геопсихологічні втрати для них по цілому світу", – пояснив він.

За його словами, Україна й США домовились, що обидві сторони будуть тісно координувати між собою підготовку до саміту Байден – Путін. Тобто американський президент поїде не як великий поліцейський, який виступатиме посередником між Україною й Росією. А як лідер Заходу і вільного світу, частиною якого є Україна.

Байден під час зустрічі говоритиме з людиною, яка є агресором, яка посягнула на цінності та кордони цього західного світу. Ось такий сьогодні настрій у Вашингтоні, наскільки я можу оцінювати з особистих контактів та спостерігаючи за діяльність політичної сцени,
– відзначив Андрій Піонтковський.

Росії відомо, як буде діяти США у випадку відкритого вторгнення в Україну, – Піонтковський

Російський публіцист зауважив, в американському політикумі є протилежна лінія. Наприклад, Барак Обама сказав важливу фразу в інтерв'ю, вже наприкінці свого президентства: "Росіянам хочеться зґвалтувати Україну набагато більше, ніж нам її захистити".

"На жаль, ця лінія присутня. У США був опублікований лист з підписами 150 експертів, у яких приблизно такі ж ідеї. Мовляв, Росія їм треба для союзу проти Китаю, а "дрібницями можна поступитися Путіну", – підкреслив він.

Втім додав, Джо Байден, держсекретар США Ентоні Блінкен, міністр оборони Ллойд Остін дотримуються лінії спротиву путінській агресії.

Піонтковський про можливу зустріч Байдена з Путіним: відео