Тепер сума військової допомоги Україні може зрости до 300 мільйонів доларів. Це на 50 мільйонів більше, ніж минулого року.

Зверніть увагу Обламає зуби Кремлю: як "Залізний купол" зможе захистити Україну від атаки

Деталі оборонного бюджету

Пані посол України в США Оксана Маркарова висловила сподівання, що обидві палати Конгресу США погодять збільшення військової допомоги Україні. Однак, окрім фінансової підтримки, в оборонному бюджеті прописані також основні напрямки американської політики у Східній Європі. України стосуються щонайменше 3 з 7 пунктів.

  • продовження обмеження військового співробітництва з Росією;
  • заборона будь-якої діяльності, яка може визнавати суверенітет Росії над Кримом;
  • розширення повноважень міністра оборони США у питаннях допомоги, зокрема у розвідці, українським військовим та загалом Східній Європі;

Серед іншого – переміщення військ на території Європи та балтійських країн.

Військове співробітництво між Україною та США: останні новини

  • Під час зустрічі з американським президентом Джо Байденом президент України Володимир Зеленський наполіг на посиленню присутності США в Україні.
  • В Офісі Президента заявили, що Україна може отримати від США систему протиповітряної оборони "Залізний купол", однак у Білому домі цю інформацію поки не підтвердили.
  • Україна та США організують спільні навчання Rapid Triendt – 2021. У них візьмуть участь 6 тисяч військових з 15 країн світу. Навчання розпочнуться 20 вересня 2021 року.

Текст публікації Оксани Маркарової

Вдячні конгресменам і сенаторам за пропозицію збільшити розмір безпекової допомоги Україні до 300 млн. дол. в оборонному бюджеті США на 2022 рік (NDAA FY2022). Дуже сподіваємося, що виділення цієї суми буде погоджене і затверджене обома палатами Конгресу США.