В адміністрації президента США переконані, що Кремль все одно може опублікувати відповіді на "гарантії безпеки". Однак американські чиновники переконують, що відповіді не відповідатимуть вимогам Росії.

Зауважте Росія погрожує "найсерйознішими наслідками", якщо США проігнорують її вимоги

США не погодяться на "гарантії безпеки"

У розмові з журналістами чиновники адміністрації Байдена заявили, що США не погоджуватимуться на вимоги Кремля. Однак Вашингтон надішле письмового листа, щоб продемонструвати свою зацікавленість в дипломатичному діалозі.

Крім того, в США сподіваються, що лист з Білого дому читатиме очільник Кремля Володимир Путін.

У Росії є одна людина, яка ухвалює рішення, і це президент Путін. Якщо це дозволить йому поглянути на ці ідеї та вирішити, чи рухатися далі, це в наших інтересах,
– заявив один із чиновників.

Інший чиновник наголосив, що США не погодяться на припинення політики відкритих дверей в НАТО для країн Східної Європи.

"Гарантії безпеки" Кремля: головне

  • 17 грудня 2021 МЗС Росії опублікувало документ з переліком так званих "гарантій безпеки". Документ є вимогою до США та НАТО. Серед пунктів – нерозшироення НАТО на території Східної Європи та зокрема заборона Україні стати членом Альянсу.
  • "Гарантії безпеки" стали предметом обговорення під час зустрічей американської та російської делегацій у Женеві 10 січня 2022. Також їх обговорили під час зустрічі Росії з НАТО та з ОБСЄ. Однак всі ці переговори у Кремлі назвали провальними.
  • Після зустрічі з главою МЗС Росії держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що США надішлють Росії письмові відповіді на "гарантії безпеки" уже наступного тижня.