У дипломатичному відомстві звернули увагу на скупчення російських військ біля кордонів України та в окупованому Криму. Там застерегли, що ситуація може змінитися у будь-який час.

До теми Посол США заявив про "надзвичайну ситуацію" на кордоні Росії з Україною

Застереження для американців

Американців попередили, що ймовірні військові дії Росії у будь-якій точці України вплинуть на роботу посольства. Можуть, наприклад, виникнути проблеми із надаванням консульських послуг.

Держдеп продовжує радити громадянам США переглянути питання про поїздки в Україну через потенційні загрози з боку Росії,
– мовиться у заяві.

Дипломати зазначили, що ситуація може змінитися миттєво. З огляду на це американцям порадили регулярно стежити за новинами у місцевих та іноземних ЗМІ, а також у соціальних мережах.

Що у США робитимуть, якщо Росія нападе на Україну

Напередодні у Штатах запропонували виділити Україні екстрену допомогу, якщо Росія знову піде на вторгнення. У Сенаті навіть назвали суму – 500 мільйонів доларів. Про це мовиться в "Акті про захист суверенітету України" (його ще потрібно схвалити). Документ передбачає, зокрема, й санкції проти російського банківського сектору, чиновників та видобувних галузей Росії.

США повинні впевнитись, що Україна може захистити себе, і що ми протистоїмо будь-якій загрозі вторгнення з боку Росії,
– наголосили сенатори.

Санкції загрожують й особисто Володимиру Путіну. Якщо очільник Кремля схвалить рішення про напад, йому заборонять в'їзд у США та заморозять американські активи. Такі ж обмеження "світять" російському прем'єру, міністрам закордонних справ та оборони, коомандувачам різних військ та тим, кого Білий дім визнає причетними до агресії проти України.

Що західні ЗМІ пишуть про ймовірний напад Росії: дивіться відео