Таку інформацію надала розвідка США. Про це заявив держсекретар США Ентоні Блінкен у ході слухань у комітеті Палати представників Конгресу США з іноземних справ.

До теми Погодили з "Аль-Каїдою": таліби не виконають обіцянок перед американцями

Штати заявили, що "Аль-Каїда" не в змозі проводити атаки поза Афганістаном

Поточна оцінка розвідувального товариства полягає в тому, що давним-давно можливості "Аль-Каїди" настільки сильно деградували, що вона не в змозі проводити атаки за кордоном,
– заявив Блінкен.

Він додав, що влада США все одно зберігатиме підвищену пильність, аби не допустити повторного виникнення такої загрози. Держсекретар розповів, що:

  • до складу так званого уряду талібів уряду в Афганістані входять члени з "дуже складним послужним списком";
  • приміром, міністра внутрішніх справ Сираджуддін Хаккані розшукує ФБР;
  • Штати співпрацюватимуть з урядом талібів, виходячи з того, чи буде він просувати американські інтереси.

Ба більше, США нададуть афганському народу гумдопомогу на 64 мільйонів доларів. Гроші мають скерувати на задоволення найважливіших потреб в галузі охорони здоров'я та харчування, а також – для захисту жінок і дітей.

Блінкен також запевнив, що планує призначити високопоставленого чиновника Держдепу. Все для того, щоб зосередитися на підтримці жінок, чиї права під загрозою через талібів.

Коротко про дії "Аль-Каїди" в Афганістані

  • 3 вересня терористичне угруповання "Аль-Каїда" приєдналася до "Талібану" в наступі на Панджшер – останню незахоплену провінцію в Афганістані.
  • Хоча раніше таліби заявляли, мовляв, "Аль-Каїди" не буде в Афганістані. Однак у країну повернувся помічник Усами бен Ладена.
  • 14 вересня стало відомо, що таліби у провінції Панджшер почали страчувати людей прямо на вулиці. Відомо про смерть щонайменше 20 осіб.