Про це заявила тимчасово повірена у справах США при ОБСЄ Кортні Острієн під час засідання ради цієї організації у Відні.

До теми Євросоюз засудив російський "перепис населення" в окупованому Криму

США занепокоєні намірами Росії

Ми занепокоєні планом Російської Федерації провести без дозволу України всеросійський перепис населення з 15 жовтня до 14 листопада в окупованому Криму. Перепис населення є ще одним проявом кампанії Росії з підриву суверенітету України,
– заявила Острієн.

Острієн запевнила, Вашингтон наполягає на тому, що Крим – це Україні, як і мовиться у спільній декларації Кримської платформи. США підтримуватимуть санкції проти Росії доти, доки вона не поверне Україні повний контроль над півостровом.

Схожу позицію висловили і в Євросоюзі

Схожа позиція у питанні перепису і в Євросоюзу. У Брюсселі також засудили призовну кампанію, яку Росія розпочала з 1 жовтня. У ЄС закликали Москву припинити порушення міжнародного права.

Росія хоче легітимізувати анексію Криму, – МЗС

Зазначимо, що раніше всеросійський перепис на окупованих територіях офіційно засудили США, ЄС та Велика Британія. У МЗС України наголосили, що таким чином Росія хоче легітимізувати анексію Криму.

Читайте також Росія відповість за всі свої злочини в Криму, – Кулеба

Що відомо про перепис населення в Росії?

Вперше перепис проводять після 2010 року. Перепис стартував 15 жовтня і його основний етап триватиме до 14 листопада, проте у деяких регіонах завершиться у грудні. Частково перепис населення відбувається в режимі онлайн.