Про призначення допомоги США повідомив держсекретар США Майк Помпео під час виступу на Мюнхенській конференції з безпеки. Про це інформує пресслужба Державного департаменту.

Читайте також: США хочуть фінансувати енергетичну незалежність сусідів України від Росії

Росія захопила Крим та частину східної України. США озброюють Україну, щоб допомогти цій сміливій країні захищатися від російської агресії,
– зазначив Помпео.

За його словами, з цією ж метою Сполучені Штати допомагають Україні у сфері кібербезпеки. Помпео також наголосив, що США не визнають окупації українських територій. А також й надалі підтримуватимуть суверенітет України.

Що відомо про допомогу США Україні

  • Раніше американські ЗМІ повідомляли, що допомога Україні становитиме 250 мільйонів доларів, виділених через Пентагон. А також 115 мільйонів доларів, виділених через програму іноземного військового фінансування Держдепартаменту.
  • У своїх останніх двох бюджетних пропозиціях адміністрація Трампа пропонувала скоротити програму Держдепартаменту для України до 20 мільйонів доларів. Проте щоразу Конгрес відхиляв скорочення і виділяв Україні 115 мільйонів доларів.
  • Інцидент із затримкою допомоги Україні розглядався демократами в Конгресі як тиск на українську владу. Цей випадок став одним з основних пунктів звинувачень на адресу Трампа в судовому процесі в межах процедури імпічменту президента.

сша допомога
Військова допомога Україні від США за 5 років війни на Донбасі / Інфографіка 24 каналу

blog_ava