За статистикою, лише за останній рік бездомні тварини покусали близько 3 000 осіб, серед них є й летальні випадки. Втім, чиновники наголошують - такий метод давно відкинули як негуманний.

"Немає у нас такої політики і не буде ніколи, щоб ми давали якісь доручення, команди розповсюджувати якусь отруту. Тим більше, на територіях, де знаходяться люди, гуляють домашні тварини - це абсурд просто і такого бути в принципі не може", - каже голова КМДА Олександр Попов.

У КМДА запевняють - двірників, яких застануть "на гарячому" - одразу звільнятимуть, а причетні до смертей організації - штрафуватимуть і закриватимуть. Влада обіцяє вже з цього року підтримувати волонтерів і дати гроші щонайменше на 6 000 стерилізацій. Щоправда, кажуть захисники тварин - попри гуманні декларації влади - отруєння тривають і, найімовірніше, за мовчазної згоди сторін.

"Це ж не сьогодні виникло, це відбувається постійно. Але ні міліція, ні жодні інші структури не намагаються дійсно виявити людей, які тим займаються", - каже президент Міжнародної громадської організації захисту тварин "SOS" Тамара Тарнавська.

Кінологи ж причину нападів як бездомних, так і домашніх собак - вбачають у самих людях. Кажуть, часто власники не усвідомлюють своєї відповідальності за тварин, а іноді, набридлих, просто викидають на вулицю.

"Люди не хочуть ні вчитися, ні знати нічого про ту породу, яку вони беруть, про свою собаку, ні витрачати час, сили, гроші зрештою. Собака в місті повинна безумовно - будь-яка маленька, велика, агресивна, неагресивна - знати будь-які команди і беззаперечно підкорятися хазяїну", - каже кінолог Тетяна Свербилова.

Передусім, аби уникнути нападів тварин на вулицях, кінологи радять - опинившись сам на сам з собакою зупинитися, заспокоїтися і не намагатися втекти. За потреби - пригрозити камінням, палкою чи гучним викриком, адже собаки бояться зустрічної агресії. За можливості, варто покликати на допомогу перехожих.