Це перше судно, яке скористалося тимчасовим коридором для торговельних суден до/з портів Великої Одеси. Про це повідомляє віцепрем'єр-міністр з відновлення – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

Дивіться також Росія підіймає ставки: провокація із судном у Чорному морі спрямована на НАТО

Що відомо про судно

Joseph Schulte рухається встановленим для цивільних суден тимчасовим коридором до/з чорноморських морських портів України. Востаннє судно виходило в рамках зернової угоди 16 липня з порту Одеса. Загалом контейнеровоз перебував в одеському порту з 23 лютого 2022 року.

Вийшов за Воронцовський маяк і тримає курс на Босфор. На борту – понад 30 тисяч тонн вантажу (2 114 контейнерів), зокрема з продовольством. Коридор першочергово буде використовуватися для евакуації суден, які перебували в українських портах Чорноморськ, Одеса та Південний на момент повномасштабного вторгнення Росії,
– повідомляє міністр.

Кубраков підкреслив: зірвавши зернову угоду, Росія намагається впливати на рух суден до українських портів за допомогою інформаційних спекуляцій і спроб провокацій у Чорному морі.

Контейнеровоз Joseph Schulte / Фото "Думська"

Як відреагував Володимир Зеленський

Володимир Зеленський наголосив, що це – важливий крок до відновлення судноплавства у Чорному морі. Наразі перше цивільне судно, яке пройшло через новий український гуманітарний коридор, вже прямує до Босфору.

Раніше Україна офіційно повідомила Міжнародну морську організацію про роботу коридору. ІМО вкотре підтвердила суверенні права України на регулювання навігації та закликала Росію припинити погрози й дотримуватися міжнародних конвенцій, – наголосив Зеленський.

Український лідер наголосив, що море має бути безпечним для всіх.

Що відомо про "тимчасовий коридор" у Чорному морі

Його запропонувала Україна у зверненні до Міжнародної морської організації (IMO). Рада ІМО визнає міжнародне право нашої держави на вільне торговельне судноплавство і закликає Росію припинити будь-які погрози та дотримуватися міжнародних конвенцій.

Тимчасові маршрути руху цивільних суден до/з чорноморських морських портів України діють із 8 серпня 2023 року – згідно з навігаційним дорученням ВМС ЗСУ №6.

Читайте також: США попередили про підготовку Росією "операції під чужим прапором" у Чорному морі

Історія із турецьким суховантажним судном у Чорному морі

13 серпня росіяни нібито зупинили суховантаж "Сукру Окан" під прапором Палау в Чорному морі. Корабель нібито не хотів зупинятися, а треба було перевірити його вантаж, тож російський патрульний корабель "Василь Биков" відкрив вогонь і доправив оглядову команду на борт "Сукру Окан". Утім, окрім росіян ніхто не може підтвердити цю інформацію. Вантажне судно Sukru Okan зараз наближається до румунського порту Суліна.