Лубінець зазначив, що про людські чесноти з боку Росії не йдеться взагалі. Це черговий доказ геноциду українського народу.

До теми Росіяни публікують відео зі звірствами над українськими воїнами для залякування своїх, – ГУР

Для чого окупанти оприлюднюють свої злочини

Омбудсман заявив, що оприлюднення страти військового – це контент для внутрішньої аудиторії, щоб посилити у суспільстві антиукраїнські наративи.

"Хрещення кров’ю". Ймовірно, російські командири віддають накази своїм підлеглим, щоб ті вчиняли подібні дії й знімали все на камери,
– зазначив Лубінець.

Окрім цього, це є елементом залякування своїх військових, у першу чергу, щоб вони не здавалися в український полон і думали, що з ними будуть вчиняти так само. До того ж це як компромат, що шляху назад уже немає і вести цю загарбницьку війну доведеться до кінця.

"Адже публічна страта полоненого – це ще один доказ порушення норм Женевських Конвенцій, міжнародного гуманітарного права, порушення фундаментального права на життя! Вимагаю, щоб питання негідної поведінки щодо військовополоненого було окремо розглянуто на майданчику Комітету ООН з прав людини", – підкреслив Лубінець.

Страта українського військового: що відомо

  • Ввечері 11 квітня у мережі почали поширювати відео обезголовлення українського захисника.
  • 12 квітня у CNN повідомили про ще одне відео, на якому загарбники також страчують українських бійців. Ймовірно, це відбувалося на Бахмутському напрямку.
  • СБУ розпочала досудове розслідування цього воєнного злочину за статтею про порушення законів та звичаї ведення війни.
  • Володимир Зеленський зазначив, що законна відповідальність буде за все.
  • Крім того, представник Головного управління розвідки Міністерства оборони Андрій Юсов заявив, що це справжня геноцидна війна. Цей публічний показ страти – є невипадковим.