19-річний студент Богдан влаштувався на роботу відразу після вступу у вуз. Зараз він на другому курсі і паралельно із навчанням працює офіс-менеджером. Каже - робота дає можливість відчути себе самостійним та незалежним від батьків.

“На перший курс я потрапив і вже через півтора місяці почав працювати кур’єром для того, щоб пізнати Київ. Працювання кур’єром мені допомогло знайти вже іншу роботу, яка є стабільною, і яка не заважає моєму стаціонарному навчанню в університеті”, - каже студент Богдан.

Однак не всім студентам щастить знайти офісну роботу. У Центрі зайнятості кажуть, що до них часто звертаються студенти, однак допомогти їм важко. Мовляв, бажання не збігається із пропозиціями на ринку праці. А тому їм можуть запропонувати лише фізичну, а не розумову роботу - і то в кращому випадку за півтори тисячі гривень на місяць.

“Ті студенти, які звертаються до нас, вони прагнуть працювати в офісах за комп’ютером, але на жаль у нас таких пропозицій немає. Це в основному вакансії кур’єрів, мийників посуду, офіціанти, укладальники, упакувальники, підсобні працівники пов’язані з сільськогосподарським виробництвом, це прополка соняшників, гарбузів”, - каже заступник начальника відділу організації працевлаштування Ольга Коновальчук.

Якщо студент знайшов робоче місце, згідно із законодавством його повинні оформити, і зазначити у трудовій книжці, що робота тимчасова - розповідає працівник Центру зайнятості Ольга Коновальчук. Тим часом насправді ситуація зовсім інша.

“Більшість роботодавців не зацікавлені оформляти людей і платити масу наших податків за людину, яка попрацює місяць-два, тим паче , що молодь часто буває непостійною – сьогодні він працює, а завтра вже передумав”, - каже директор консалтингової компанії Сергій Бєляєв.

Студенти розповідають - у пошуках підробітку до кадрових агентств вони не звертаються. Шукають вакансії зазвичай через знайомих або ж у газетах. Там найчастіше пропонують роботу продавців сезонних товарів: морозива, квасу, пива та їжі швидкого приготування.