З написами на плакатах "Проти деградації освіти" активісти прийшли до Адміністрації Президента.

“Ми виступає проти нового законопроекту про освіту, який врізає права студентів, врізає бюджет освіти, змушує шукати гроші власними зусиллями, і університети починають піднімати ціни для студентів”, - сказав студент КПУ Владислав Балабанов.

“Молоді викладачі відчують тиск через те, що дуже велике навантаження і дуже мала заробітна плата, невідповідна до ступеня зайнятості”, - каже аспірант НУХТ Микола Костіков.

Загалом до мітингу "Проти деградації освіти" долучились 17 міст. У Львові ж цього разу мирно обговорили проблему за круглим столом перед пам’ятником Франкові. До такого конструктиву активісти вдалися після критики обласних посадовців на останньому мітингу. Зокрема студентів тоді звинуватили у тому, що, окрім як кричати, вони ні на що не здатні. До обговорення законопроекту закликали усіх ректорів університетів, щоправда жоден не прийшов. Делегували голів студентських рад.

“Щоб все велось державною українською мовою, але саме українською мовою навчання у вузах - так як ми є українці і мова наша українська. І є болючі питання, ну, не болючі питання, не можна так говорити, але є питання, про які вже згадувалося - оплату за навчання, стипендію, прожитковий мінімум, тобто студенти деякі вимагають, щоб стипендію збільшили”, - сказав голова Студентського уряду ЛНУ ім. І. Франка Роман Яцикович.

А ось в Сімферополі студентські протести були малочисельними - висловити свою позицію прийшло всього 15 спудеїв. Окрім традиційних вимог, пікетувальники прагнуть, аби зменшили навантаження на органи студентського самоврядування. Оскільки, запевняють, що саме через тиск акція в Сімферополі не стала багатолюдною.

“Якщо ми прагнемо в Європу, то ми повинні розвивати культуру протестів. Щоб таким чином показати, що люди можуть відстояти своє право, якщо ми живемо в демократичній державі”, - сказав учасник акції (м. Сімферополь) Олексій.

“Така нечисленна кількість людей визначається тим, що зараз сесія. Депутати спеціально вгадали, на мій погляд, щоб приймати цей закон саме в розпал сесії - багато студентів говорили, що підтримують, але не можуть прийти, тому що сесія, і тим більше бояться наслідків”, - розповідає організатор акції (м. Сімферополь) Денис Мацола.

Тим часом міністр освіти Дмитро Табачник назвав акцію протесту проплаченою західними фондами, і запевнив - законопроект узгоджується зі студентами.

“Всі 9 пропозицій студентського самоврядування, “Студентської республіки”, Всеукраїнської студентської ради і Незалежної спілки студентів враховані. А хто хоче протестувати за гроші - ми живемо у вільній державі”, - висловився міністр освіти і науки, молоді та спорту України Дмитро Табачник.

Свої пропозиції до законопроекту студенти передали до Адміністрації Президента.