В Україні працює унікальна група експертів, які створюють копії зброї з пластику, металу, дерева та піни. Ці приманки дозволяють ЗСУ обдурити ворога.

Читайте також Статус-кво чи довготривале протистояння: у Британії назвали сценарії завершення війни в Україні

Як це працює

Спеціальна команда створює точні копії передових систем зброї. Російські окупанти, в особливості оператори дронів, сприймають макети як справжні цілі. У матеріалі зазначається, що українцям вдається вводити в оману навіть досвідчених у боях солдатів країни-агресорки.

В результаті загарбники дарма витрачають на приманки свої БпЛА, ракети, боєприпаси. Також ці об'єкти дозволяють Силам оборони захистити свою техніку та людей, що її обслуговують.

Коли військові приходять до нас і кажуть, що в них закінчилися макети, це означає, що ми успішно впоралися зі своєю роботою,
– сказав один з працівників.

Які приманки є в України

Українці створюють макети артилерії, радарів та іншої техніки. Ідея створити зброю-приманку прийшла до топменеджерів фірми ще на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

У запиленому цеху група українських експертів наввипередки виготовляє артилерійські гармати, що ніколи не вистрілять, радарні комплекси, які нічого не можуть виявити, і ракети без вибухівки,
– зазначається у матеріалі.

Як пише видання, працівники регулярно оновлюють свою "виробничу лінію" та імітують нову зброю у різноманітному арсеналі ЗСУ. Також вони намагаються робити макети більш реалістичними та підлаштовуватися під зміни в поведінці росіян, адже окупанти можуть вчитися на помилках.

Робітники збирають у майстерні уламки як доказ результативності своєї праці. Наприклад, в них є розбите крило російського "Ланцета", а також двигун та зім'яті фрагменти іранського "Шахеда". Подібними "сувенірами" в них заповнена ціла шафа.

Зі зрозумілих причин, західні журналісти не розкривають місцеперебування цієї майстерні та її працівників. Видання тільки повідомило, що члени команди є відрядженими на невизначений термін співробітниками металургійної компанії "Метінвест ", яка керувала "Азовсталлю" у Маріуполі. Зазначається, що основним акціонером компанії є Рінат Ахметов, який особисто погодив цей проєкт.

Кадри майстерні та матеріали з приманками / Фото The Guardian

Що пишуть інші ЗМІ про війну в Україні

  • У The New York Times нещодавно проаналізували ситуацію на фронті та повідомили про спроби ЗСУ розширити пролом в російській обороні біля Роботиного. Це дозволить Силам оборони залучити більше техніки та особового складу до просування на Південь.
  • А видання Sky News зауважило, що російські окупанти нервують через це. Тому вони постійно перекидають війська та намагаються штурмувати позиції Сил оборони на Куп'янському напрямку.
  • Раніше журналісти з The Economist вказали на зростання кількості пожеж на тимчасово окупованих територіях, що свідчить про те, що ЗСУ тепер частіше б'ють по загарбниках. На думку аналітиків, наступ українських воїнів може пришвидшитися.