У суді, як і раніше, не дозволили випустити колишнього нардепа під заставу. Відповідне рішення ухвалили 29 квітня.

Зауважте ПВК Семенченка: що відомо про затриманих у гучній справі

Рішення суду

Суд знову ухвалив рішення залишити Семена Семенченка під вартою. До того ж на сторінці на підтримку Семена Семенченка повідомили, що прокурор запросив довідку в сторони захисту, чи дійсно Семен Семенченко перебував у зоні проведення АТО. Також там пишуть, що "за місяць тримання під вартою не було проведено жодного допиту".

Дружина колишнього нардепа Наталка Музика в фейсбуці повідомила, що прокурор заявив, нібито клопотатиме, щоб Семенченко залишався під вартою всі 12 місяців, поки триває розслідування.

Адвокат Семена Семенченка Владислав Добош у коментарі "Радіо Свобода" розповів, що ухвала суду не підлягає оскарженню у зв'язку з тим, що вона є рішенням на клопотання захисту.

"Відмовили захисту у зміні запобіжного заходу… Ця стаття передбачає обов'язкову альтернативу, але альтернативу у вигляді застави суд не застосовує і станом на зараз не пом'якшує (запобіжний захист – 24 канал). Ми вважаємо це ознакою впливу на суд з боку зацікавлених осіб", – розповів адвокат.

Що цьому передувало

7 квітня суд відхилив клопотання захисту та залишив Семенченка в СІЗО. Хоча сам Семенченко просив не залишати його під вартою, бо він має трьох неповнолітніх дітей, яких треба утримувати.

Коротко про справу Семена Семенченка

  • 24 березня СБУ заявила про припинення діяльності "приватної військової компанії". Її засновниками назвали Семена Семенченка та Євгена Шевченка.
  • Їм повідомили про підозру в можливій організації схеми щодо ввезення військових запчастин і товарів з Росії поза митним контролем.
  • Семенченко та Шевченко своєї вини не визнають. Семен Семенченко вважає, що "усе, що зараз відбувається – чітке замовлення спецслужб Росії".