Про це повідомило видання BBC.

Читайте також: Трамп заявив, що США не йтимуть на поступки Туреччині

Зазначається, що за підсумками судового засідання американського пастора, якого утримували ув'язненим з жовтня 2016 року, визнали винним у пособництві терористам.

Його засудили до трьох років та півтора місяця тюрми, однак врахували час перебування під арештом та звільнили у залі суду. Також з Брансона зняли заборону виїзду за кордон і тепер він безперешкодно може покинути територію країни.

Президент США Дональд Трамп написав у своєму Twitter, що пастора звільнено і його вже чекають вдома.

Нагадаємо, що через переслідування американського паспорта президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп спершу пригрозив санкціями Туреччині, якщо та не звільнить Брансона.

Згодом, 10 серпня, у своєму Twitter лідер США повідомив, що прийняв рішення вдвічі підвищити тарифи на турецькі сталь та алюміній через погіршення відносин з Анкарою.

У відповідь 15 серпня Туреччина оголосила про підняття мит на товари з США. Під удар потрапили американські легкові автомобілі, алкоголь та тютюн.

Наступним кроком адміністрації Дональда Трампа було відхилилення спроби Туреччини обміняти звільнення американського пастора Ендрю Брансона на послаблення великих штрафів для великого турецького банку Halkbank.

Чому ув'язнили Ендрю Брансона?Американський пастор перебував у турецькій в'язниці із жовтня 2016 року. До того чоловік працював у Туреччині 20 років. Його затримали у зв'язку із підозрою в тероризмі та шпигунстві. Турецька влада звинуватила пастора у пособництві організаціям, які нібито організували невдалий військовий переворот в Анкарі у липні 2016 року. Сам пастор усі звинувачення відкидає. 25 липня 2018 року його перевели під домашній арешт.