Рішення суду з’явилось ще 23 жовтня 2019 року, про це розповів виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко на своїй фейсбук-сторінці.

Що ще треба знати: Молдова домовилась з Росією про новий газовий контракт в обхід України

Окружний суд міста Амстердам арештував 100% акцій South Stream Transport B.V. Цю компанію створили для планування і будівництва морського газопроводу "Південний потік". Після того, як цей проєкт у 2014 році закрився, компанія приступила до розробки "Турецького потоку".

Це було зроблено у зв'язку з розглядом справи про шахрайські дії "Газпрому" при передачі цих акцій компанії "Трансгаз Краснодар" (Transgaz Krasnodar LLC) за один день до того, як судові виконавці почали заморозку активів Газпрому в Нідерландах за позовом "Нафтогазу",
– пояснив Вітренко.

Він також додав, що "багато інших активів "Газпрому" судовим виконавцям вдалося заарештувати ще тоді". Зазначимо, штаб-квартира South Stream Transport B.V. розташована в Амстердамі.

Чим загрожує Україні "Турецький потік"?

Це міжнародний проєкт газопроводу, перша гілка якого має поставляти газ до Туреччини, а друга – до Південної Європи. "Турецький потік" має діяти в обхід України. За планом, новий газопровід має обслуговувати російських клієнтів з Туреччини, Болгарії, Угорщини, Сербії, Греції та Італії.

  • Нещодавно у Росії заявили, що почали заповнювати газом першу гілку "Турецького потоку".
  • Болгарія вже почала будівництво другої гілки цього газопроводу на своїй території.

Наразі Європа отримує російський газ через газотранспортну систему України, однак цей контракт завершується зовсім скоро – 31 грудня 2019 року. Нового контракту на транзит досі не уклали, тристоронні переговори між Росією, Україною та Європейською комісією тривають.

Водночас Росія активно будує "Північний потік-2" – ще один газопровід, який має на меті транзи газу поза територією України. Із ним виникли труднощі, оскільки Данія не дає дозволу на будівництво "Північного потоку-2", однак у Москві переконують – знайдуть інший шлях.

Низка Європейських країн і США виступають проти цього газопроводу, Вашингтон обіцяє жорсткі санкції усім причетним.