У Зеленського наголосили, що Україна поважає географічні та політичні кордони кожної нації та не втручається у вирішення питань про вибори або чиюсь перемогу на них. Про це повідомляє пресслужба Офісу Президента.

До теми Будете стояти на колінах, як в Україні: Лукашенко виступив на провладному мітингу в Мінську

Реакція Офісу Президента на звинувачення Лукашенка

  • У Зеленського вирішили нагадати Лукашенку про коректність, цивілізованість і виваженість публічних заяв. Там також закликали його тримати себе в руках, незважаючи на емоційний стан.
  • В Офісі Президента також зазначили, що гучні заяви білоруської влади про начебто вплив України на вибори в Білорусі свідчать про недовіру, як всередині країни, так і з боку міжнародних партнерів. А голос багатотисячних протестів не заглушити.

Це не просто відверта неправда. Це свідоме нагнітання. Свідома провокативна поведінка. Для чого? До чого тут Україна, якщо події стосуються суто Білорусі та внутрішньої недовіри?
– наголосили в ОП.

  • Водночас Україна знову нагадала Білорусі про її безвідповідальні кроки в справі вагнерівців. Зокрема, в ОП вважають, що звільнення бойовиків, які воювали на Донбасі та передача їх Росії свідчить про нехтування Мінськом дружбою з Україною.
  • Насамкінець у Зеленського порадили Лукашенку поважати право білорусів на життя і свободу. Мовляв, від цього залежатиме не лише майбутнє Білорусі, а й майбутнє самих посадовців.

Що сказав Лукашенко про Україну під час виступу в Мінську

  • На провладному мітингу в Мінську, куди Лукашенко звіз з усієї країни бюджетників, він заявив, що Литва, Латвія, Польща і Україна нібито наказують провести нові вибори в Білорусі.
  • Окрім цього, президент Білорусі натякнув, що Україна буцімто стоїть на колінах, жебракує і просить хліба з протягнутою рукою. А такої долі для Білорусі він не хоче.
  • Він також вчергове звинуватив зовнішні сили в розхитуванні ситуації в Білорусі. Зокрема, накинувся на країни НАТО, які начебто намагаються захопити Білорусь. При цьому військових Альянсу він назвав темношкірими, жовторотими і білобрисими.