Хоча в Україні оголошено перемир’я, пише The New York Times, з’являються нові докази жорстокості влади. Видання розповідає про українського активіста, якого роздягнули “беркутівці” і знімали на відео, про викрадення євромайданівців з лікарень а також утримування їх у невідомих місцях. На фоні ускладнення ситуації в Києві, протести виходять за межі української столиці.

На цьому фоні, пише Time, опозиція, продовжуючи переговори з президентом Януковичем, втрачає контроль над частиною активістів. Під час закликів припинити протести, лунали крики "ганьба" та "революція". Найбільш радикально налаштовані протестувальники з організації "Правий сектор" уже попереджають про партизанську боротьбу, якщо влада спробує розігнати Майдан.

The Washington Post пише, що мало українців розуміють поведінку Віктора Януковича і його соратників, які самі розігрівають протест своїми рішеннями. Можливо, Янукович зовсім не відчуває українську політику, або він діє не за своїм сценарієм, а за сценарієм Путіна. До того ж, російський президент уже не вперше є його лялькововдом.

Росія нав’язує Україні автократичну модель, в той час як країна намагається стати повноцінною демократією, пише видання. Деморалізовані лідери Європейського Союзу кинули Україну напризволяще саме в той момент, коли їм слід було б виступити проти розпочатих Януковичем репресій. США діють трохи активніше, утім Обама міг би сильніше натиснути на своїх українських та російських колег.

То ж чи за такої ситуації Росія наважиться ввести війська в Україну? - роздумують журналісти іспанського видання El Mundo. У Москви є кілька причин для проведення військової операції. Втім, Москва навряд чи зважиться на такий крок і грузинський сценарій в Україні малоймовірний. Територія України значно більша і вона менш ізольована від Європи. До того ж Росії потрібно наводити лад на у себе. Бойовики з північного Кавказу погрожують організувати теракти під час зимової олімпіади в Сочі.