Що хочеться сказати на початку – свято вдалося. У параді взяли участь 5 тисяч військових і представників оборонного сектора, 100 літальних апаратів, 400 одиниць озброєння, повітряна колона.

До теми У Кремля не припиняє "палати" через Україну: Москву зачепили парад і Кримська платформа

По Дніпру урочисто пройшли катери – Збройних сил України, Служби безпеки, Нацгвардії, Нацполіції, Держприкордонслужби, Держслужби з надзвичайних ситуацій. На Росії чомусь звернули увагу на зріст військових.

Я ж зосередилася на іншому. Люди, які маршували й ті, хто оваціями зустрічав українських воїнів та техніку, як на землі, так і в повітрі – ви найкращі! Просто хотіла вам про це сказати.


До Дня Незалежності продемонстрували військову техніку / Фото Валентини Поліщук, 24 канал

Навіщо був потрібен парад

Якщо ж хтось зі скептиків скаже вам, що увесь цей парад не більше ніж "баловство", а справжнє місце техніки – на фронті, то не пояснюйте, не треба. Краще покажіть їм відповідь Сергія Притули, але не телеведучого, а волонтера. Вони точно змінять свою думку.

Чи потрібен парад? Так, парад потрібен. Щоб українське суспільство, як мінімум, подякувало, що у нас є армія, яка нас захищає,
– сказав Притула.

Однак це тільки якщо серед ваших друзів немає тих, кого кличемо колаборантами, п'ятою колою та російськими посіпаками. Таким дуже важко не те що дивитись на парад, а навіть вимовляти слово "незалежність".


Святкування Дня Незалежності України 24 серпня 2021 року / Фото Валентини Поліщук, 24 канал

Ми назавжди відірвалися від Росії

Проросійський політик Євгеній Мураєв заявив, що в Україні святкували незалежність від свободи слова й прав людини. Цікаво, а ви теж звернули увагу на те що Мураєв не думав? А ви подумайте – це інколи корисно.

Може тоді зрозумієте, що ми незалежні саме тому, що не зважаючи на те, хто є головнокомандувачем – Леонід Кучма, Петро Порошенко чи Володимир Зеленський, опозиція ви чи влада, говоримо українською чи російською мовою, можемо вільно висловлювати власну думку. Навіть якщо вона більше схожа на маячню.

Читайте також Фашизм і приватизація історії: Росія живе фантазіями про парад Незалежності в Україні

І це ще раз є свідченням того, що ми назавжди відірвалися від Росії. У нас є проблеми, не без цього. З олігархами, корупцією, судами, але рівень суспільного розвитку у нас набагато вищий.

Можливо, тому нам вдалося зібрати делегації 46 європейських країн на Кримській платформі. Після неї посли, президенти та прем'єри не роз'їхались додому, а залишились, щоб разом з нами відсвяткувати наше свято.

Чим запам'яталося святкування

Президент Зеленський, який не стримав сліз у момент, коли дівчинка, що символізувала нашу Україну, пройшла тисячолітню історію і вибігла на Майдан, щоб вручити квіти своєму батькові. Щемливих моментів 24 серпня насправді було набагато більше.


На параді було багато чуттєвих моментів / Фото Офісу Президента

Наприклад, коли над головами летіла наша рідненька "Мрія", або ж коли центром столиці крокував Марш захисників України, який також вийшов багатолюдним та не менш масштабним. Він не був альтернативним чи іншим, як стверджують на російських "помийках", а став логічним продовження святкових заходів.

У Марші захисників взяли участь 64 групи. Представники 42 громадських організацій крокували у марші разом з волонтерами та сім'ями загиблих. Ми пишались і дякували, а у цей час на Росії "палало".

Винищувачі НАТО – демонстрація для Росії

Складно було дивитись Росії й на нашу військову техніку. А ще у небі над Києвом була авіація НАТО – 4 польських винищувачі F-16 і 2 британських винищувачі "Тайфун" та 4 українські МІГ-29.

Чого ж ви про це нічого не сказали? Заодно можна було б згадати, що F-16 і "Тайфуни" мають величезну перевагу над усіма типами російських винищувачів, включаючи новітні Су-35 і Су-57.

До речі, винищувачі НАТО над Києвом – це демонстрація насамперед тобі, Росіє. Якщо Путін посміє почати агресію з повітря, розраховуючи на слабку українську авіацію і протиповітряну оборону, то винищувачі НАТО здатні швидко влаштувати для росіян зону без польотів. Так само як НАТО закрило небо для російських літаків над Північною Сирією.


Росія продовжує обурюватись / Фото Валентини Поліщук, 24 канал

Знаєте, що у цьому найкумедніше, якщо можна так сказати? Що в них "палає", їх розриває від, як їм здається, несправедливості. Вони обурені, що Україна має власну, відмінну від Росії історію. Однак вони понад усе хочуть бути з нами. Отака своєрідна дружба з пістолетом біля спини.

Вигук "Путін х**ло" став нашим неофіційним паролем. Поки росіяни не вивчать його, нам з ними немає про що говорити.