Вопке Гукстра повідомив, що кабінет міністрів розгляне можливість постачання винищувачів F-16, якщо Київ про це попросить. Детальніше розповідає 24 Канал.

Зверніть увагу І все це ще до "Рамштайну": хто та яку зброю пообіцяв Україні від початку року

Табу немає

Високопосадовець зазначив, що уряд Нідерландів розгляне такий запит "неупереджено". Також він додав, що на постачання обладнання "немає табу". Є побоювання, що Росія розпочне ще один великий наступ у найближчі місяці.

Глава МЗС також наголосив, що його держава відправляє лише те, що запитує Україна, і Києву зараз насамперед потрібне важке озброєння, зокрема сучасні бойові танки.

Читайте також Надійні, але не без проблем: що відомо про гелікоптер Super Puma, який розбився в Броварах

Нідерланди готові оплатити танки Leopard для України

Міністр оборони Кайса Оллонгрен повідомила, що Нідерланди готові оплатити танки Leopard, які будуть відправлені в Україну в рамках коаліції європейських союзників і союзників по НАТО.

Раніше Нідерланди оплачували відправку радянських танків Т-72 із Чехії. Цей підхід можна було б відтворити для "Леопардів", зазначила глава Міноборони.

Це точно те, що ми готові зробити,
– підкреслила Оллонгрен.

Також вона нагадала, що Польща та Фінляндія оголосили про готовність відправити в Україну танки Leopard у складі коаліції. Однак, такі кроки вимагатимуть дозволу Берліна.

"Ми всі чекаємо почути позицію Німеччини щодо цього, але я прихильник того, щоб спробувати знайти рішення і спробувати відправити танки в Україну", – підсумувала міністерка.