Ситуація на кордоні між країнами

Військові обстріляли населений пункт Арка Лейлекського району Баткенської області. На щастя, людей звідти напередодні евакуювали.

Важливо Кількість загиблих від сутичок на кордоні Киргизстану і Таджикистану зросла до 31

Прикордонники Киргизстану заявили, що помітили пересування військової техніки Таджикистану. Однак у Душанбе спростували цю інформацію.

Станом на 09:45 киргизстанська сторона оцінює ситуацію на кордоні як напружену,
– мовиться у повідомленні.

На відео, які у соціальних мережах поширили місцеві мешканці, видно густі хмари диму у небі та господарську будівлю охоплену вогнем.

Дивіться відео наслідків обстрілів будинків:

Зауважимо, 1 травня у Баткені повинні початися переговори членів міжурядової комісії з делімітації та демаркації кордонів. Однак представники Таджикистану на зустріч поки не прибули, пише 24kg.

Що відомо про загострення на кордоні Таджикистану і Киргизстану

  • Перестрілка на кордоні розпочалася 29 квітня. Причиною стало невдоволення населення тим, що таджицькі військові встановили камери біля пункту розподілу води "Головний". Словесні перепалки переросли у військові сутички.
  • До кордону стягнули військову техніку та авіацію. Місцевих мешканців евакуювали.
  • Внаслідок обстрілів загинула 31 людина, а понад 120 – постраждали. Відомо, що серед жертв є 12-річна дівчинка.
  • 30 квітня президенти країн домовилися забрати свої війська з кордону та відкрити дороги для безперешкодного пересування населення. Сторони сподіваються, що конфлікт вдасться врегулювати дипломатично.