В Єврокомісії заявили, що процес формування списку санкцій є конфіденційним, тому наразі не можуть прокоментувати можливі обмеження для американського журналіста Такера Карлсона, який записав інтерв’ю з Путіним. Про це заявив речник Єврокомісії з питань закордонних справ та безпеки Пітер Стано, передає кореспондентка 24 Каналу у Брюсселі.

Дивіться також Загроза від Трампа: про що свідчить поїздка американського журналіста Карлсона до Москви

"Путін – хронічний брехун"

Спікер ЄК заявив, що хоча інтерв’ю з російським диктатором буде оприлюднено пізніше, можна передбачити, що Путін буде там говорити. В Єврокомісії закликали не перебільшувати роль цього інтерв'ю, оскільки всі знають головні меседжі Путіна.

Це хронічний брехун, який просто поширює брехню про свою незаконну операцію проти українського народу,
– сказав Стано.

Речник Єврокомісії зазначив, що єдиною несподіванкою може стати те, якщо "Путін почне плакати й говорити, що був повним невдахою і попросить вибачення в українського народу".

Чи вже готують санкції проти Карлсона

Після пропозицій євродепутатів накласти санкції на американського журналіста Карлсона в Єврокомісії відреагували й заявили, що цей процес “є внутрішньою справою держав-членів і відбувається конфіденційно”. Втім, саме в ЄС інституціях зараз не обговорюють можливі санкції проти Карлсона, хоча в ЄК визнають, що запропонувати ввести обмеження може будь-яка з держав-членів ЄС.

Ми ніколи не обговорюємо публічно деталі можливих, майбутніх або поточних дискусій. Коли держави-члени відчувають, що хочуть додати осіб чи організації до санкційного списку, вони вносять відповідну пропозицію,
– зазначив Пітер Стано.

Він додав, аби санкції були оголошені, усі держави-члени ЄС мають погодитися із цією пропозицією. Стано зазначив, що санкції мають бути підкріплені відповідними доказами та відповідати критеріям ЄС.

Інтерв'ю Карлсона та Путіна: що відомо

  • Колишній ведучий американського телеканалу Fox News Такер Карлсон днями прибув до Москви та записав інтерв'ю із російським диктатором.
  • У мережі відеозапис має з'явитися вже незабаром. Такер пообіцяв оприлюднити свій матеріал спершу на власному сайті, а згодом – у соцмережі "Х".
  • У Європарламенті гостро розкритикували таку поведінку американця. Там наголосили, що його діяльність не відрізняється від російських пропагандистів на кшталт Симонян чи Соловйова.
  • У Білому домі, коментуючи вчинок Карлсона, наголосили, що підтримка України залишається ключовим аспектом національної безпеки США та трансатлантичного Альянсу.