Водночас іноземні країни повинні припинити "заохочувати" афганців виїжджати. Із такою заявою на телебаченні виступив представник талібів Забіхулла Моджахед.

Важливо Літак в Кабулі не захоплювали, – у МЗС спростували свою заяву

Таліби перекрили дорогу в аеропорт

Контроль над дорогою, що веде до північних воріт аеропорту, від 15 серпня був розподілений між талібами та іноземними військовими. Це переважно останні члени підрозділів розвідувальної служби, яку підтримує ЦРУ, та війська, що охороняли ворота входу до летовища.

Al Jazeera повідомляє, що "Талібан" заблокував людям доступ до аеропорту, стріляв у повітря і використав кийки, щоб розігнати афганців.

Втім, натовп афганців в аеропорту не зменшується: люди все ще мають надію втекти з країни.

Евакуацію припинять 31 серпня

Коли таліби прийшли до влади, то домовилися зі США, що вони зможуть евакуювати своїх громадян. Кінцевий термін цього процесу призначили 31 серпня. Наразі представник бойовиків заявив, що дата остаточна і її не будуть переносити.

Тим часом США вимагали продовження терміну, оскільки не встигають із темпами евакуації.

На брифінгу для преси Забіхулла Моджахед також сказав, що жінкам поки що заради їхньої безпеки варто залишатися вдома.

Таліби захопили Афганістан: останні новини

  • Бойовики "Талібану" мають намір створити раду, щоб керувати Афганістаном. До неї увійдуть 12 осіб.
  • Тим часом ЗМІ повідомляють, що Панджшер – остання непідконтрольна бойовикам провінція Афганістану – має намір здатися. Повстанці начебто розуміють, що не протримаються, адже у них бракує ресурсів.
  • П'ятьох афганців, яких евакуювали з Кабула у Францію, взяли під варту. 4 з них запідозрили у співпраці з бойовиками "Талібану".