Така відповідь неабияк здивувала, тому що країна завжди мала проукраїнські настрої в контексті надання нам озброєння. Про це 24 Каналу сказав військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко.

Варте уваги Перша хвиля танків від партнерів: для яких дій вистачить цієї техніки

Техніка, яку неможливо замінити

Річ у тому, зауважив оглядач, що у Греції є багато територіальних суперечностей з Туреччиною. Вони постійно перебувають у форматі замороженого конфлікту.

Сучасна зброя дійсно потрібна країні, щоб підтримувати свою боєздатність на достатньо високому рівні,
– наголосив Коваленко.

За його словами, передавати озброєння, що можна замінювати – як от БМП-1 на Marder – цілком можливо. Щодо комплексів ППО також можлива дискусія. Проте з танками усе набагато складніше.

"Чим вони замінять Leopard 2, якщо вони віддадуть нам хоча б батальйон або більше? На мій погляд, їхня позиція обумовлена думками про власну обороноздатність", – переконаний військово-політичний оглядач.

Очевидно, що найближчим часом питання конфронтації між Грецією й Туреччиною вирішене не буде. Відтак, запевняє Коваленко, танків Leopard 2 від Греції ми не отримаємо.

Ганебний штурм Соледару / Росія втрачає Іран / Що готує Франція: дивіться відео

Іспанія готова передати Україні Leopard 2

  • Іспанія погодила передачу танків Leopard 2 Україні. Наразі Міноборони країни веде переговори з промисловістю щодо термінового відновлення Leopard.
  • Так, Україна може отримати 4 – 6 відремонтованих танків Leopard 2A4 від Іспанії в рамках першого постачання.
  • Відомо, що Іспанія планує відправити Україні Leopard вже навесні 2023 року. Раніше йшлося про понад пів сотні танків від Мадриду.