Анджей Дуда сказав про це 17 січня на виступі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі. Нову допомогу президент Польщі анонсував під час візиту до Львова 11 січня 2023 року.

Читайте також Смертельний звір: все, що відомо про танки Leopard і чому саме вони потрібні Україні

Дуда сказав, скільки танків Польща передасть Україні

П'ять днів тому (11 січня – 24 Канал) ми оголосили про передачу Leopard. Мова йде про орієнтовно 14 танків,
– заявив Анджей Дуда.

Він також зауважив, що Володимир Зеленський багато разів просив його про допомогу, зокрема і танками, які дуже потрібні Збройним Силам України. Польський лідер зауважив, що:

  • його країна передала нам 260 старих танків;
  • ця техніка була в Польщі ще з часів Радянського Союзу.

"Це був практично початок величезної підтримки України і я сподіваюся, що рішення відправити Leopard в Україну стане новим початком допомоги", – запевнив польський президент.

Надання танків Leopard Україні

  • 11 січня 2023 року до Львова приїхали президенти України, Польщі та Литви. Вони підписали декларацію Люблінського трикутника.
  • Згідно з документом, серед іншого країни заявили про намір надавати Україні військову, технічну, оборонну, гуманітарну та іншу підтримку.
  • Президент Литви Ґітанас Науседа пообіцяв передати Україні ППО. Під час цієї зустрічі Анджей Дуда заявив, що Польща передасть Україні роту танків Leopard.
  • Тоді у Львові польський лідер не назвав точної кількості танків. Адже танкова рота ЗСУ складається з 10 одиниць техніки: один танк управління і три взводи по три танки. За стандартами НАТО рота містить 14 одиниць техніки.

Що відомо про танки Leopard

Танки Leopard – одні з найдорожчих у світі – виробляють німецькі концерни. Мовиться про Rheinmetall та Krauss-Maffei Wegmann. Екіпаж танка – 4 людини.

Leopard пройшов глибоку модернізацію. Зокрема, отримав кардинальне покращення бронезахисту башти, а також – вжили додаткові заходи щодо підвищення виживання екіпажу.