Зокрема Іспанія приєдналася до "Леопардового флешмобу" і заявила, що може передати Україні кілька десятків танків. Яку кількість готує до відправки Німеччина та що відомо про Leopard 2 – інформує 24 Канал.

До теми В ISW спрогнозували, як вплине надання Заходом танків Україні на хід війни

Скільки танків надасть Німеччина Україні

Канцлер Німеччини Олаф Шольц повідомив, що Берлін надасть Україні роту танків. Мовиться про 14 одиниць Leopard 2, які відправлять зі складу Бундесверу.

Варто зауважити, що одна рота ЗСУ зазвичай містить три взводи по 3 танки у кожному. Крім того, додається ще танк командира роти.

Тобто загалом вона налічує 10 одиниць. При цьому, за стандартами НАТО рота складається з 14 танків.

Що відомо про танки Leopard

Україна особливо зацікавлена в отриманні танків Leopard. В Європі їх понад 2000 одиниць і вони перебувають на озброєнні 13 країн. Однак для реекспорту був потрібен дозвіл Берліна, який Україна нарешті отримала.

Leopard 2 – німецький основний бойовий танк, який вважається однією з кращих бойових машин світу. Перші зразки танка надійшли на озброєння бундесверу в 1979 році. З того часу танк зазнав значної кількості модернізацій.


Під час навчать НАТО "Франконський щит", 1986 / Arne Schambeck

Leopard 2 має високу надійність, живучість, відмінну вогневу міць. Основним його обладнанням є електрогідравлічний стабілізатор WNA-H22, комп'ютер керування вогнем, лазерний далекомір, датчик вітру, перископ загального призначення EMES 15, панорамний перископ PERI R17, баштовий приціл FERO Z18 тощо.

Першою Leopard пообіцяла передати Польща

  • Президент Польщі Анджей Дуда пообіцяв, що Україна отримає від Варшави роту танків Leopard 2 в межах міжнародної коаліції. Про це він заявив 11 січня під час зустрічі з Володимиром Зеленським у Львові.
  • Президент Польщі також закликав інші країни Північноатлантичного альянсу до активніше підтримувати Україну у протистоянні російському вторгненню.
  • Вже 17 січня у Давосі на Всесвітньому економічному форумі Анджей Дуда розповів, скільки саме танків відправлять в Україну. За його словами, їх буде орієнтовно 14.