Це трапилось 11 січня, повідомляє 24 Канал. Відомо, що президент Литви Ґітанас Науседа та президент Польщі Анджей Дуда без публічних анонсів прибули до України.

Зауважте Зеленський приїхав до Львова: яка мета візиту

Що підписали президенти України, Польщі та Литви

Під час зустрічі у Львові лідери країн підписали важливий документ – Спільну декларацію президентів Люблінського трикутника.

За результатами переговорів уклали спільну декларацію, в якій відобразили ключові питання – політичні, гуманітарні висновки від цієї зустрічі,
– заявив Володимир Зеленський.

На сайті Офісу Президента також розповіли, що спільна декларація визначає:

  • намір Литви та Польщі продовжити надавати потужну військову, технічну, оборонну, гуманітарну та іншу підтримку Україні;
  • підтримку скликання Глобального саміту формули миру для консолідації міжнародної підтримки мирного плану, який презентував Володимир Зеленський;
  • підтримку створення спеціального міжнародного трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України;
  • розширення Чорноморської зернової ініціативи на інші морські порти нашої держави та важливість продовження програми "Зерно з України" для посилення глобальної продовольчої безпеки;
  • підтримку литовською та польською сторонами перспективи набуття Україною членства в ЄС і НАТО, як тільки це дозволять умови.

Президенти підписали спільну декларацію
Президенти України, Польщі та Литви підписали спільну декларацію / Фото ОП

Лідери країн також обговорили ситуацію в Україні, зокрема – оборонну допомогу і реалізацію "формули миру".

Зеленський, Дуда та Науседа зустрілись у Львові

Президенти зустрілись у Львові: дивіться відео

Окрім того, за словами президента України, держави готуються до переговорів про членство України в ЄС. Щодо цього є повна підтримка Польщі та Литви.

Зеленський, Дуда та Науседа підписали декларацію Люблінського трикутника: дивіться відео

Польща передасть Україні роту танків Leopard, Литва – системи ППО

Анджей Дуда заявив, що поляки знають, що таке російська окупація, тому його країна підтримувала і підтримуватиме Україну.

Польща в рамках міжнародної коаліції передасть Україні роту танків Leopard,
– заявив Дуда.

Володимир Зеленський привітав рішення президента Польщі. Також подякував Ґітанасу Науседі за рішення передати нам системи для захисту від атак, зокрема, від іранських дронів.

Президент України заявив, що стосовно танків Leopard є дуже позитивні сигнали. Проте зазначив, що:

  • Україна очікує об'єднаного рішення;
  • адже одна держава з танками Leopard нам не зможе помогти, бо ми боремось з тисячами танків;
  • партнерам України треба жаліти передусім наших людей, а не свої танки.

Володимир Зеленський не сказав, про які держави мовиться, адже Київ очікує на рішення ще однієї країни.

Ми знаємо, до чого готуватись і до чого готується держава-терорист. Ми будемо відповідати. Ми робимо все, аби будь-яка ескалація з боку Росії наблизила її фінал,
– заявив президент України.

Згодом український лідер зазначив, що відбувся другий саміт Люблінського трикутника, на якому були продуктивні переговори та ухвалили важливі рішення.

У Львові відбувся другий саміт Люблінського трикутника: дивіться відео

"Реальними справами доводимо важливість співпраці між нашими країнами не лише для східного флангу Європи, але й для всієї нашої євроатлантичної коаліції держав", – заявив Зеленський.

Що відомо про Люблінський трикутник

  • Люблінський трикутник – це тристоронній регіональний альянс між Литвою, Польщею та Україною. Він заснований у липні 2020 року для політичного, економічного, культурного й соціального співробітництва.
  • З того часу в межах Люблінського трикутника було багато зустрічей та перемовин на рівні міністрів.
  • Вперше зустріч президентів трьох країн Люблінського трикутника відбулась за декілька місяців до початку повномасштабного вторгнення Росії – у грудні 2021 року. Тоді лідери країн говорили про загрозу з боку Кремля.
  • За результатами тієї зустрічі підписали підсумкову декларацію щодо підтримки членства України в ЄС і НАТО та боротьби з російською агресією. Зокрема, тоді лідери країн закликали міжнародне товариство посилити санкції проти Росії через її триваючу агресію проти України.