Про це 24 Каналу розповів політолог Олег Лісний. За його словами, найімовірніше, Україна швидше отримає крилаті ракети від Німеччини, аніж від Сполучених Штатів.

Дивіться також Надшвидка смерть: як та коли ракети Hydra 70 допоможуть Україні знищувати окупантів

Чому США ще не передали Україні далекобійні ракети

Як наголосив Лісний, існує думка, що Сполучені Штати намагаються бути стримувальним фактором для Росії. Неодноразово було видно, що США демонструють виваженість, адже спілкуються з ядерною державою.

І одночасно вони спонукають партнерів давати зброю. Щоб в Росії не було розпачу, що "бачите, от Америка дала. Тепер і до ядерки можна тягнутися". Можливо, така логіка у Сполучених Штатів,
– зауважив Лісний.

Сполучені Штати можуть відігравати роль доброго поліцейського, який спонукає до дій інші держави. А Німеччина натомість вже перейшла усі свої червоні лінії. Спершу вони довго вагалися щодо надавання Україні зброї, але тепер процес пішов.

Хто швидше передасть Україні далекобійні ракети – США чи Німеччина: дивіться відео

До прикладу, свого часу Німеччина довго роздумувала щодо передачі танків. Але все ж погодилася це зробити.

Німці також не люблять бути першими. А-от бути третіми щодо передачі ракет після Британії та Франції – не страшно. І вони просто увійдуть в когорту з великими державами старої Європи,
– зауважив Лісний.

Далекобійні ракети для України: коротко

  • За даними видання Spiegel, Україна офіційно звернулася до Німеччини з проханням надати крилаті ракети Taurus. Про постачання цієї зброї президент Володимир Зеленський та канцлер Олаф Шольц буцімто говорили ще на початку травня.
  • Відомо, що Taurus – крилата ракета, яку запускають з літака. Її радіус дії – понад 500 кілометрів.
  • Зараз також у Франції вивчають можливість щодо передачі Україні ракет Scalp. Вони є аналогом ракет Storm Shadow, які Київ отримав від Великої Британії.