Видання зазначає, що у недавньому інтерв'ю TF1 президент Франції Еммануель Макрон натякнув, що Париж вивчає можливість постачання Україні ракет Scalp.

Дивіться також Ті, хто вагався – уже на боці України: турне Зеленського стало поштовхом до нових поставок зброї

У новому ж коментарі Le Monde Єлисейський палац зазначив, що "вивчаються всі варіанти", але "конкретно зараз цього не планують".

Що відомо про ракети Scalp

Це Французько-британська ракета, розроблена у 1990 роках. Scalp є аналогом Storm Shadow, які Україні надала Велика Британія. Це керована ракета класу "повітря-земля", призначена для ураження фіксованих цілей на великій відстані.

Радіус ураження цієї ракети становить 250 кілометрів, який може бути збільшений до 500 та навіть 700 кілометрів залежно від версії.

Ракета Scalp створена для ураження стратегічних цілей, розташованих у тилу. Тож, мова йде про можливість ураження командних центрів, складів з боєприпасами та логістичних вузлів.

Допомога Франції у війні проти Росії

  • Під час недавньої зустрічі український та французький лідери домовилися, що упродовж найближчих тижнів у Франції відбудуться навчання кількох українських батальйонів, які оснастять французькою бронетехнікою, зокрема легкими танками AMX-10RC.
  • Крім того, Франція зосереджує свої зусилля на підтриманні можливостей протиповітряної оборони України.