Про це розповів 24 Каналу ізраїльський військовий оглядач Давид Шарп, зазначивши, що це особлива позиція Шольца. Він додав, що канцлер Німеччини просуває ініціативу постачання систем Patriot для України серед інших країн партнерів.

Дивіться також Німеччина підтримала ідею заборони одного з головних товарів Росії, – ЗМІ

Чому Німеччина відмовляється передати Taurus

Давид Шарп зауважив, що в Німеччині більшість політиків готові підтримати передання Україні Taurus. Шольц же вважає, що саме це буде особливим кроком до ескалації. Він сумнівається, що Україна не вдарить по території Росії, використовуючи ракети Taurus, і боїться, щоб через це не знадобилась присутність німецьких військових на території України.

Багато відмовок та пояснень. Це така ідея-фікс Шольца. Проте Німеччина надає Україні багато іншої зброї, як зі своїх активів, так і нового виробництва. Німеччина також оплачує зброю, яку надають Україні інші партнери,
– сказав він.

На думку військовий оглядача, Шольц боїться, що Росія може зробити щось, що буде небезпечним для Німеччини. Це "особиста психологія" канцлера Німеччини, яку важко зрозуміти.

Україна та Німеччина: основне

  • Німеччина досі не ухвалила рішення щодо надання Україні далекобійних ракет Taurus. Зокрема, канцлер Шольц проти цього рішення. Депутатка Європейського парламенту Німеччини Віола фон Крамон-Таубадель визнала, що її розчаровує така байдужість стосовно потреб України.
  • Німецький уряд розпочав процес замовлення 75 нових крилатих ракет JASSM-ER. Мовиться, що вони зможуть замінити крилаті ракети Taurus. Ринкова вартість однієї ракети Taurus складає близько 1,2 мільйона доларів.
  • Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус вважає, що підтримка Україні в інших галузях важливіша. Міністр наголосив, що достатня кількість артилерійських боєприпасів та протиповітряна оборона – ось це справді нагальні питання.