Про те, що тайфун Хагібіс досягне берегів регіону Токай увечері 11 жовтня, у переддень, повідомило Японське метеорологічне агентство. Вже в суботу ввечері в 12 префектурах, включно з Токіо, було оголошено найвищий рівень небезпеки через зливи. Пізніше на острів Хонсю обрушився тайфун "Хагібіс". Тиск в його центрі становив 945 гектопаскалей, сила вітру – до 45 метрів в секунду, за поривів – до 65.

Нагадаємо, як на Японію насувався найпотужніший за 60 років тайфун Хагібіс

Вже відомо про 68 загиблих. Пошуково-рятувальна операція не припиняється ні на мить. Рятувальники працюють на землі й у повітрі: шукають тих, кому необхідна допомога та доправляють їх до безпечних місць на човнах і гелікоптерах, пишуть місцеві ЗМІ.

Руйнівна стихія залишила без світла, за різними оцінками, понад 800 тисяч будинків у столиці та сусідніх із Токіо районах. Місцева влада порадила понад 6 мільйонам людей тимчасово покинути домівки. Влада також повідомила про загрози повені та зсувів, зокрема і в густонаселених районах японської столиці. Тут закрили магазини, фабрики, метро, скасували низку публічних заходів та понад 1600 рейсів літаків.

Річка Тамагава, 138 кілометрів якої протікає трьома префектурами Японії та через столицю Токіо, розлилася та підтопила величезну територію. Зауважимо, що у Токіо швидкість вітру досягала 41,5 метра в секунду, а цього достатньо, щоб перевернути вантажівку, повалити дерева та опори ліній електропередачі.

Вже відомо, що тайфун пройшов крізь Токіо та попрямував на північний схід Японії. Крім столиці, потужний тайфун торкнувся префектур Канагава, Точіґі, Гумма, Івате, Міягі, Фукусіма, Тіба і Сайтама.

Внаслідок стихії близько 200 річок вийшли з берегів. Дамби прорвалися приблизно на 50 з них, що викликало повені на великих територіях. Водночас сильний дощ викликав близько 140 зсувів по всій країні.

Метеорологи повідомили, що в багатьох районах протягом двох днів випало до 40% щорічної норми опадів.

Дивіться вечірні фото (соцмережі та місцеві ЗМІ) з Японії: потопи, вітри та неймовірний колір неба

Свіжі фото з Японії (соцмережі та місцеві ЗМІ):

Дивіться фото з Японії: порожні вулиці, порожні магазини, люта стихія (джерело – соцмережі)

Фото і відео тайфуну Хагібіс

Вже відомо, що тайфун досяг найбільшого острова Японії – Хонсю. До Токіо він наблизиться протягом кількох годин.

Зауважимо, Японія постраждала від руйнівного тайфуну Факсай лише місяць тому, у першій декаді вересня. Тоді загинули щонайменше 3 людей та 40 зазнали травм. Факсай був 15 за ліком тайфуном 2019 року в регіоні Тихого океану.

Дивіться відео про тайфун Хагібіс