Найбільша національна правозахисна організація ACLU виступила із закликом чинити опір російській владі. З таким повідомленням ACLU звернулася одразу до чотирьох IT-гігантів: Amazon, Google, Microsoft та Apple.

Читайте також: Слідом за Росією Telegram заблокують і в Ірані

"Ми закликаємо Amazon, Google, Microsoft та Apple чинити опір російській інтернет-цензурі. Забезпечте дотримання прав людини, зберігши доступ до Telegram і сервісів, дозволяючи їм без обмежень змінювати IP-адреси", – йдеться в повідомленні.

Справа в тому, що в ході спроб закрити доступ до Telegram на території Росії Роскомнадзор заблокував близько 1,5 мільйона IP-адрес, які належать сервісам Google та ще 600 000 IP-адрес, які заблокували, належать сервісам Amazon. Тимчасові збої відчували і хмарні ресурси від Microsoft.

Читайте також: Використання Telegram після блокування в Росії зросло, – аналітики

Що стосується Apple, то на сьогоднішній день будь-яких збоїв помічено не було. Втім, блокування Telegram триває, а поки месенджер продовжує працювати без "спеціальних засобів" обходу блокування.

Нагадаємо, 16 квітня Роскомнадзор направив операторам зв'язку інформацію про початок обмеження доступу до месенджера Telegram. Раніше Роскомнадзор дав Telegram термін до 4 квітня, щоб передати ФСБ ключі шифрування. Представники месенджера відповіли, що принцип побудови сервісу не дозволяє це зробити. 6 квітня Роскомнадзор звернувся до суду із позовом про блокування месенджера Telegram.