Що саме змінили

Зміна оцінки ремонтопридатності насамперед пов'язана з вимогою авторизації програмного забезпечення при заміні основних компонентів смартфона, таких як камера або акумулятор. Незалежні ремонтні майстерні часто обирають сторонні компоненти, щоб заощадити кошти при ремонті пристроїв. Однак остання система авторизації програмного забезпечення Apple вимагає використання офіційних запчастин Apple і попереднього дозволу від виробника для заміни цих компонентів.

Читайте на сайті Він вам не потрібен: 4 причини не купувати новий iPhone 15 Pro

Як тепер все працюватиме?

Щоб завершити процедуру ремонту, користувачі тепер повинні використовувати інструмент конфігурації системи Apple, який зв'язується з серверами компанії для перевірки автентичності ремонту. Для цього необхідно заздалегідь повідомити Apple про намір відремонтувати пристрій, надати серійний номер iPhone виробнику і придбати необхідні деталі безпосередньо в Apple. Серійний номер нового компонента вноситься до бази даних Apple для успішної авторизації.

Перехід до програмної авторизації був поступовим процесом:

  • інженери iFixit вперше помітили зміни під час заміни сканера відбитків пальців на iPhone 5S,
  • з часом несанкціонована заміна компонентів призвела до таких проблем, як втрата функції True Tone, а в деяких випадках – до повного виходу з ладу екрана.

Постраждають не лише власники iPhone 14

Перехід Apple до програмної авторизації стосується не лише iPhone 14, а й iPad та MacBook, що впливає на заміну екранів, кнопок та інших компонентів. Хоча Apple удосконалила апаратне забезпечення, щоб підвищити ремонтопридатність своїх продуктів, наприклад, змінила конструкцію корпусу, ці зусилля, схоже, затьмарюються механізмом програмної авторизації.

Дивіться також Попередні замовлення на iPhone 15 щойно відкрилися, а черга вже розтяглася до жовтня

У відповідь на ці зміни iFixit заднім числом знизив рейтинг ремонтопридатності iPhone 14 з 7 з 10 ("рекомендується") до 4 з 10 ("не рекомендується"). Залишається невідомим, чи вирішить Apple ці проблеми в майбутньому оновленні iOS, але будь-які подібні дії виробника, ймовірно, можна пояснити турботою про клієнтів.