Про це повідомляється в журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society.
Читайте також: NASA може перенести власну місію Mars 2020: названо причину
Незважаючи на те, що багато властивостей зірки Пшибильського вже вивчені, період її обертання до сих пір залишався невідомим. Зірки класу Ap, до якого належить і HD 101065, можуть здійснювати один оберт навколо своєї осі як за кілька днів, так і за 300 років.
Команда дослідників під керівництвом Світлани Хубріг з Потсдамського астрофізичного інституту проаналізувала дані про мінливість магнітного поля зірки, засновані на спостереженнях спектрографа HARPS протягом декількох ночей в 2015 – 2017 роках. Крім того, астрономи вивчили пульсації HD 101065 ще в 1978 році за фотометричним спостереженнямі виявили, що світило пульсує з періодом 12,15 хвилин.
Вченим не вдалося зареєструвати помітних коливань сили магнітного поля зірки Пшибильського протягом періоду спостережень. Зіставивши нові дані з тими, що були отримані іншими дослідниками в минулому, а також припустивши, що HD 101065 володіє дипольним магнітним полем, Хубріг та її колеги прийшли дійшли висновку, що період обертання світила навколо своєї осі становить 188 років.
Читайте також: Вчений спростував популярну думку про Меркурій
Однак автори роботи підкреслюють, що їх оцінки є лише попередніми і для їх підтвердження потрібні додаткові дослідження. Тому отримане значення не можна розглядати, як єдине і остаточне.
Що таке зірка Пшибильського? Зірку HD 101 065 відкрив в 1961 році польсько-австралійський астроном Антонін Пшибильський. Вона знаходиться на відстані близько 400 світлових років від Землі в сузір'ї Центавра. При тому, що HD 101065 трохи легше Сонця, її радіус більше в три рази за наше світило. Ймовірно, вона являє собою зірку, яка знаходиться на головній послідовності або вже зійшла з неї, перетворившись в субгігант. Головна особливість зірки Пшибильського – вкрай низький вміст заліза і нікелю (спочатку були припущення, що вона позбавлена заліза повністю). З іншого боку, світило багате на важкі елементи, наприклад стронцій, цезій та уран. Крім того, HD 101065 – єдина зірка, в якій виявлені актиноїди актиній, плутоній, америцій та ейнштейній, сімейство короткоживучих радіоактивних елементів.