Починаючи з моменту перших супутникових спостережень у 1979 році арктичний лід безупинно скорочується. Щороку він проходить цикл танення навесні й нового намерзання восени та взимку, однак з кожним разом його максимальні межі й товщина стають все меншими. Причина тому – вуглекислий газ та інші парникові гази, що дедалі більше сприяють нагріванню атмосфери.
Цікаво Американська компанія створила бойовий лазер, який планують встановити на літак
Чому ведмедям загрожує вимирання
Останнім крижаним районом сьогодні називають регіон, що містить найстаріший і найтовстіший (до 4 метрів) лід Арктики. Він займає площу близько мільйона квадратних кілометрів від західного узбережжя Канадського Арктичного архіпелагу до північного узбережжя Гренландії та є домівкою для великої кількості тварин.
Якщо лід перестане зберігатися цілий рік, краху зазнають цілі екосистеми, залежні від нього,
– кажуть учені.
Відсутність крижаного покриву матиме згубні наслідки для флори й фауни. Фотосинтезуючі водорості, крихітні ракоподібні, риби, тюлені, нарвали, гренландські кити, нерпи та інші живі організми цього регіону або вимруть, або будуть змушені пристосовуватися до життя в інших регіонах планети. Тварини, що мешкають на крижаному покриві й полюють на рибу у глибоких водах, почнуть голодувати. У результаті це призведе спочатку до різкого зниження популяції, а пізніше й узагалі до їх зникнення.
Такими тваринами є й білі ведмеді. Одним з варіантів їхнього виживання вчені називають схрещування з ведмедями гризлі. Річ у тім, що ареали їхнього проживання розширюються на північ у міру потепління клімату.
Це не означає, що Арктика стане безплідним млявим середовищем. Але для появи нових істот може знадобитися деякий час,
– додають автори роботи, що вже опублікована в журналі Earth's Future.