Спершу 24 Канал нагадає, що ChatGPT, це мовна модель на базі технологій машинного навчання, яка створена для того, щоб допомагати людям знаходити відповіді на різноманітні запитання. Вона може писати есе, пояснювати складні тексти простими словами, писати код, редагувати його та шукати в ньому помилки, і багато чого іншого.
Читайте на сайті ChatGPT is at capacity right now: як відновити доступ до чат-бота OpenAI, якщо він завантажений
Саме можливість писати програмний код і була використана дослідниками з Microsoft для того, щоб використати ChatGPT для управління різними роботами, включаючи механічні руки та дрони. У понеділок дослідники опублікували статтю про цей підхід, в якій описали, як ChatGPT може писати частину комп'ютерного коду, необхідного для управління роботами.
Детальніше про експеримент
Оскільки модель ШІ була навчена на бібліотеках людського тексту, включаючи програмний код, вона може писати і налагоджувати програми різними мовами на основі текстових запитів. Дослідники Microsoft подали чат-боту підказку з переліком комп'ютерних команд, які він може використовувати, наприклад, для керування дроном, а потім зробили запити, щоб доручити ChatGPT керувати роботом різними способами, наприклад, підлетіти до дзеркала, щоб зробити селфі або визначити напої на полиці.
ChatGPT навчили керувати роботами: дивіться відео
Хоча дослідження показує потенціал ChatGPT у робототехніці, він має свої обмеження. ШІ-програма може написати комп'ютерний код для робота лише на основі початкового текстового запиту, а людина-інженер повинна пояснити ChatGPT, як працює інтерфейс прикладного програмування робота. Крім того, робот повинен бути постійно підключений до ChatGPT, щоб такий підхід працював.
Попри ці обмеження, технологія має потенціал відкрити еру, коли роботи зможуть розуміти всі види людських голосових команд. Однак дослідники попереджають, що безпека повинна бути ключовим акцентом при використанні ChatGPT для управління роботом, особливо для критично важливих програм.
Цікаво Скоро світ побачить перші дійсно лякаючі приклади штучного інтелекту, впевнений засновник OpenAI
Важливе "але"
Хоча це дослідження відкриває захоплюючі перспективи для робототехнічної галузі, перед виконанням коду, згенерованого штучним інтелектом, спершу критично необхідно гарантувати безпеку та якість. Дослідники Microsoft радять не надавати цим інструментам повний контроль над робототехнічним конвеєром, а для уникнення неправильних відповідей необхідний людський нагляд.