18 грудня 1994 року 3 спелеологів (фахівці з дослідження печер) вивчали скелі у регіоні Ардеш на півдні Франції. І того дня сталося щось дійсно надзвичайне. Цьому й вирішив присвятити свій новий дудл пошуковик Google, пише 24 канал.

Варто знати Її звеличував Пікассо: хто така Катерина Білокур, якій Google присвятив дудл

Чим знаменита печера Шове у Франції

  • У одному з гротів знайшли найдавніші з відомих (віком у понад 30 тисяч років) та найкраще збережені образні малюнки (причому понад 1000), будь-коли створені людством.
  • Каменепад закрив печеру приблизно 10 тисяч років тому, тож малюнки залишилися майже не стертими природою і геть не понищеними надміру цікавими тваринами чи людьми.
  • У первісній галереї присутні малюнки людського тіла, тварин, абстрактні серії червоних точок. Зображення здебільшого анатомічно точні, виконані з дотриманням ілюзії глибини та руху, у багатій гамі кольорів та технік.
  • А ще у печері знайшли кістки понад 4 тисяч тварин, і людські сліди (відбитки рук і ніг). Радіовуглецевий аналіз показав, що їм 26 тисяч років – тобто, це найдавніші сліди людини на Землі.
  • Це відкриття назавжди змінило археологічне розуміння творчого розвитку доісторичної людини. А доклалися до нього дослідники Жан-Марі Шове (на його честь і назвали той грот), Елієт Брюнель і Крістіан Гілер.

Дудл від Google ілюструє кілька яскравих зображень із грота. Це 14 різних видів тварин – від коней та левів до дивацьких доісторичних вимерлих істот (як от шерстистий носоріг та мамонт).

ШОВЕ
Печера Шове – місце, де знайшли найдавніші малюнки доісторичних людей / Фото wikimedia

ЮНЕСКО визнала величезне значення пам’ятки для людської історії, тож внесла печеру Шове до Списку світової спадщини у 2014 році.

Печера для туристів закрита, але Google у лютому створив по ній віртуальну екскурсію:

Трохи раніше Хто такий Вільям Артур Льюїс і чому йому Google присвятив дудл